Licensed to Shropshire Co. ASA Champ Meet             HY-TEK's MEET MANAGER 3.0
            Shropshire County BAGCAT Sprints & Relays - 08/07/2012             
                        County Age Groups Sprints 2011                         
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 9 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mitchell Hunt              9 Oswestry                         36.68  
  2 Woody Goodall              9 Sasc                             38.84  
  3 Isaac Davies               9 Oswestry                         41.70  
  4 Joe Burns                  9 Wellington                       41.73  
  5 Jack Cole                  9 Northgate                        41.89  
  6 Gabriel Wong               9 Wellington                       42.13  
  7 Aaron Wilson               9 Oakengates                       42.92  
  8 Harvey Davies              9 Northgate                        43.88  
  9 Alex Bayley                9 Oswestry                         46.62  
 
Event 1  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Daniel Johnson            10 Wrekin College                   32.91  
  2 Joseph Care               10 Wrekin College                   35.42  
  3 Charlie Morris            10 Northgate                        35.85  
  4 William Bernasconi        10 Northgate                        36.64  
  5 Oliver Fox                10 Wasps                            37.75  
  6 Ross Davies               10 Court                            38.86  
  7 Daniel Bowen              10 Northgate                        38.92  
  8 Charles Carrick           10 Newport                          39.05  
  9 Isaac Dawson              10 Wasps                            39.68  
 10 Jacob Carter              10 Wellington                       39.83  
 11 Ryan Brown                10 Northgate                        40.06  
 12 Henry Willis              10 Northgate                        40.95  
 13 Joe Rowley                10 Sasc                             41.35  
 14 Tom Preece                10 Oakengates                       43.48  
 -- Matthew Robinshaw         10 Wrekin College                      DQ  
      4.4 Start before starting signal
 
Event 1  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Joseph Small              11 Wasps                            30.69  
  2 Morgan Jones              11 Oswestry                         32.26  
  3 Sam Neeld                 11 Newport                          32.65  
  4 Callum Rawlings           11 Oswestry                         34.49  
  5 Jack Manning              11 Court                            34.55  
  6 Tom Haden                 11 Northgate                        34.92  
  7 Connor Bentley            11 Market Drayton                   35.95  
  8 Joe Papps                 11 Newport                          36.73  
  9 James Blakstad            11 Northgate                        37.58  
 10 Sam Bond                  11 Wellington                       37.75  
 11 Andrew Sweetnam           11 Wasps                            38.08  
 12 Luca Basini-Gazzi         11 Wellington                       38.14  
 13 Daniel Grindley           11 Sasc                             38.30  
 14 Robert Leith              11 Sasc                             38.34  
 15 George Edwards            11 Oswestry                         41.49  
 16 George Levitt             11 Wellington                       43.27  
 
Event 1  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jacob Blakemore           12 Wrekin College                   29.47  
  2 James Parton              12 Market Drayton                   31.47  
  3 Jon Mills                 12 Wrekin College                   31.56  
  4 Tom Rowley                12 Sasc                             32.14  
  5 Charlie Percox            12 Wrekin College                   32.19  
  6 Ben Speck                 12 Oswestry                         32.40  
  7 Benjamin Himsworth        12 Oakengates                       33.28  
  8 Myles Bayley              12 Oswestry                         34.68  
  9 Ewan Dalziel              12 Sasc                             35.82  
 10 Luca Manna-Smith          12 Oswestry                         36.26  
 11 Jake Dodwell              12 Oakengates                       37.22  
 
Event 1  Boys 13 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Billy Hunt                13 Oswestry                         28.39  
  2 Ed Saxon                  13 Sasc                             28.95  
  3 James Bramhill            13 Wrekin College                   29.43  
  4 Matthew Hatton            13 Oakengates                       30.41  
  5 William Carter            13 Sasc                             30.55  
  6 Ben Dawson                13 Wasps                            31.39  
  7 Tom Turner                13 Sasc                             32.29  
  7 Aron Preece               13 Sasc                             32.29  
  9 Charles Rimmer            13 Sasc                             32.84  
 10 Aidan Short               13 Wellington                       33.12  
 11 Eoin Stein                13 Wasps                            33.28  
 12 Connor Gardiner           13 Sasc                             33.52  
 13 Aaron Davies              13 Wellington                       33.61  
 14 William Lewis             13 Northgate                        33.91  
 15 Jack Davies               13 Court                            34.23  
 16 Thomas Pearson            13 Wellington                       34.39  
 17 James Warrington          13 Northgate                        34.54  
 18 Joey Ellis-Perks          13 Northgate                        35.50  
 
Event 1  Boys 14 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 William Slawson           14 Sasc                             26.74  
  2 Edward Reid               14 Wasps                            27.18  
  3 Harry Edwards             14 Oswestry                         28.04  
  4 Tom Sykes                 14 Sasc                             28.35  
  5 Matthew Griffiths         14 Northgate                        28.51  
  6 Hayden Gauge              14 Oswestry                         28.72  
  7 Oliver Hughes             14 Oswestry                         29.61  
  8 Joshua Stork              14 Newport                          30.00  
  9 Lukas Edge                14 Wasps                            30.38  
 10 Jack Sanders              14 Wrekin College                   30.69  
 11 Tom Bradley               14 Wellington                       31.04  
 12 Todd Hunter               14 Oswestry                         31.64  
 13 Oliver Preece             14 Oakengates                       31.67  
 14 Josh Speck                14 Oswestry                         32.21  
 15 Tom Kitching              14 Wasps                            32.88  
 
Event 1  Boys 15 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Thomas Preston-McLeod     15 Wellington                       30.88  
 -- Quang Tran                15 Court                               DQ  
      4.4 Start before starting signal
 
Event 1  Boys 17-99 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jacob Laybourne           18 Northgate                        24.80  
  2 Simon Kinvig              23 Northgate                        26.49  
 
Event 2  Girls 9 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lucy Armitage              9 Newport                          39.22  
  2 Jessica Griffiths          9 Northgate                        42.95  
  3 Rebecca Wallace            9 Wellington                       44.22  
  4 Molly Leach                9 Northgate                        46.98  
  5 Abi Whitehead              9 Northgate                        48.54  
  6 Elle Humphries             9 Northgate                        51.80  
  7 Louise Edmunds             9 Northgate                        52.50  
 -- Gemma Hughes               9 Sasc                                DQ  
      4.4 Start before starting signal
 -- Jessica Michie             9 Oswestry                            DQ  
      8.2 Arms not brought forward over the water
 
Event 2  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Zara Leleux               10 Wellington                       39.37  
  2 Ella Thatcher             10 Wrekin College                   40.86  
  3 Charlotte Smith           10 Wasps                            41.23  
  4 Charlotte Harrower        10 Oswestry                         43.44  
  5 Holly Blanks              10 Market Drayton                   46.42  
  6 Phillipa Greenwood        10 Wasps                            47.84  
  7 Ella Townson              10 Wrekin College                   48.48  
  8 Emily Bramhill            10 Oakengates                       51.07  
  9 Chloe Cowie               10 Wellington                       54.22  
 
Event 2  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lauren Griffiths          11 Oswestry                         33.19  
  2 Cameron Minifie           11 Northgate                        35.67  
  3 Holly Townson             11 Wrekin College                   35.97  
  4 Molly Chapman             11 Northgate                        39.42  
  5 Tess Sanders              11 Wrekin College                   41.45  
  6 Niamh Brady               11 Market Drayton                   42.66  
  7 Yen Tran                  11 Court                            42.69  
  8 Sian Preston-McLeod       11 Wellington                       43.27  
  9 Jenna Edmunds             11 Northgate                        43.63  
 10 Faye Morgan               11 Sasc                             43.89  
 11 Jessica Maiden            11 Wellington                       44.14  
 12 Olivia Burns              11 Wellington                       45.12  
 13 Aisling Sweeney           11 Newport                          45.54  
 14 Claudia Savage            11 Oswestry                         48.88  
 15 Jessica Rotchell          11 Wellington                       52.22  
 
Event 2  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rebecca Woolley           12 Wrekin College                   33.27  
  2 Connie Sanders            12 Wrekin College                   33.70  
  3 Ellie Sykes               12 Sasc                             35.99  
  4 Sophie Coombs             12 Northgate                        36.35  
  5 Meghan Hopkins            12 Wellington                       37.53  
  6 Charlotte Lucas           12 Wellington                       37.89  
  7 Sarah Fewtrell            12 Oakengates                       39.23  
  8 Naomi R Chapman           12 Oswestry                         39.57  
  9 Molly Jackman             12 Newport                          41.59  
 10 Lauren Tozer              12 Wellington                       42.00  
 11 Sophe Weeks               12 Wellington                       43.06  
 12 Georgia Bennett           12 Oakengates                       43.38  
 13 Charlotte Griffiths       12 Northgate                        44.11  
 
Event 2  Girls 13 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cerys Davies              13 Oswestry                         32.27  
  2 Megan Robson              13 Oakengates                       34.22  
  3 Ellie Hatton              13 Court                            34.79  
  4 Lucy Fairbanks            13 Sasc                             35.63  
  5 Olivia Davies             13 Oswestry                         35.98  
  6 Lolly Latham              13 Sasc                             36.24  
  7 Jennifer Ballinger        13 Northgate                        37.02  
  8 Eve Morgan                13 Sasc                             38.01  
  9 Charlotte Whitehouse      13 Oakengates                       38.71  
 10 Abigail Maiden            13 Wellington                       39.78  
 11 Chloe Palmer              13 Court                            45.58  
 
Event 2  Girls 14 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Chrissie Jones            14 Northgate                        29.91  
  2 Georgia Huddleston        14 Wrekin College                   34.07  
  3 Rose Tunna                14 Wasps                            35.58  
  4 Cerys Furlong             14 Northgate                        35.69  
  5 Catherine Parsonage       14 Wasps                            36.17  
  6 Emma Scriven              14 Market Drayton                   36.45  
  7 Beth Jamieson             14 Wasps                            36.67  
  8 Amelia Penn               14 Wasps                            37.33  
  9 Georgina Wilson           14 Sasc                             37.97  
 10 Madeleine Wong            14 Wellington                       41.12  
 
Event 2  Girls 15 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Abi Leech                 15 Sasc                             34.06  
  2 Alice Thompson            15 Oakengates                       38.09  
  3 Sasha Gardiner            15 Sasc                             38.60  
 
Event 3  Boys 9 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mitchell Hunt              9 Oswestry                         44.56  
  2 Woody Goodall              9 Sasc                             46.85  
  3 Gabriel Wong               9 Wellington                       48.82  
  4 Isaac Davies               9 Oswestry                         49.32  
  5 Aaron Wilson               9 Oakengates                       50.36  
  6 Jack Cole                  9 Northgate                        50.45  
  7 Harvey Davies              9 Northgate                        52.58  
  8 Alex Bayley                9 Oswestry                         54.24  
 -- Joe Burns                  9 Wellington                          DQ  
      6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn)
 
Event 3  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Daniel Johnson            10 Wrekin College                   40.21  
  2 Joseph Care               10 Wrekin College                   40.48  
  3 William Bernasconi        10 Northgate                        41.12  
  4 Matthew Robinshaw         10 Wrekin College                   41.72  
  5 Charlie Morris            10 Northgate                        43.91  
  6 Daniel Bowen              10 Northgate                        45.76  
  7 Oliver Fox                10 Wasps                            45.82  
  8 Ross Davies               10 Court                            46.96  
  9 Ryan Brown                10 Northgate                        47.76  
 10 Joe Rowley                10 Sasc                             49.12  
 11 Isaac Dawson              10 Wasps                            51.38  
 12 Charles Carrick           10 Newport                          51.75  
 -- Henry Willis              10 Northgate                           DQ  
      6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn)
 
Event 3  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Joseph Small              11 Wasps                            34.02  
  2 Callum Rawlings           11 Oswestry                         38.37  
  3 Morgan Jones              11 Oswestry                         38.90  
  4 Sam Neeld                 11 Newport                          41.24  
  5 Tom Haden                 11 Northgate                        41.43  
  6 Andrew Sweetnam           11 Wasps                            41.82  
  7 Joe Papps                 11 Newport                          43.99  
  8 Luca Basini-Gazzi         11 Wellington                       44.95  
  9 Jack Manning              11 Court                            45.38  
 10 James Blakstad            11 Northgate                        46.53  
 11 George Edwards            11 Oswestry                         47.62  
 12 Robert Leith              11 Sasc                             49.74  
 
Event 3  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jacob Blakemore           12 Wrekin College                   35.53  
  1 Jon Mills                 12 Wrekin College                   35.53  
  3 Charlie Percox            12 Wrekin College                   37.00  
  4 Tom Rowley                12 Sasc                             37.26  
  5 Ben Speck                 12 Oswestry                         38.33  
  6 James Parton              12 Market Drayton                   38.63  
  7 Benjamin Himsworth        12 Oakengates                       38.73  
  8 Ewan Dalziel              12 Sasc                             42.03  
  9 Myles Bayley              12 Oswestry                         43.13  
 
Event 3  Boys 13 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ed Saxon                  13 Sasc                             32.19  
  2 Billy Hunt                13 Oswestry                         33.68  
  3 William Carter            13 Sasc                             35.24  
  4 James Bramhill            13 Wrekin College                   36.99  
  5 Tom Turner                13 Sasc                             37.00  
  6 Aron Preece               13 Sasc                             37.35  
  7 Charles Rimmer            13 Sasc                             38.22  
  8 Ben Dawson                13 Wasps                            38.69  
  9 Eoin Stein                13 Wasps                            39.87  
 10 James Warrington          13 Northgate                        40.33  
 11 William Lewis             13 Northgate                        40.39  
 12 Thomas Pearson            13 Wellington                       40.72  
 
Event 3  Boys 14 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 William Slawson           14 Sasc                             31.29  
  2 Harry Edwards             14 Oswestry                         32.52  
  3 Hayden Gauge              14 Oswestry                         33.43  
  4 Matthew Griffiths         14 Northgate                        33.63  
  5 Tom Sykes                 14 Sasc                             34.44  
  6 Edward Reid               14 Wasps                            34.48  
  7 Joshua Stork              14 Newport                          34.89  
  8 Oliver Hughes             14 Oswestry                         34.98  
  9 Jack Sanders              14 Wrekin College                   37.77  
 10 Oliver Preece             14 Oakengates                       37.83  
 11 Tom Kitching              14 Wasps                            38.68  
 12 Todd Hunter               14 Oswestry                         39.97  
 13 Josh Speck                14 Oswestry                         42.49  
 
Event 3  Boys 15 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Thomas Preston-McLeod     15 Wellington                       37.98  
 
Event 3  Boys 16 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jay Beech                 16 Northgate                        38.08  
 
Event 3  Boys 17-99 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jacob Laybourne           18 Northgate                        28.58  
 
Event 4  Girls 9 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lucy Armitage              9 Newport                          46.99  
  2 Jessica Griffiths          9 Northgate                        48.20  
  3 Gemma Hughes               9 Sasc                             50.96  
  4 Elle Humphries             9 Northgate                        51.29  
  5 Abi Whitehead              9 Northgate                        51.53  
  6 Louise Edmunds             9 Northgate                        53.39  
  7 Jessica Michie             9 Oswestry                         55.07  
  8 Sian Rotchell              9 Wellington                     1:01.18  
 -- Izzy Trimboy               9 Market Drayton                      DQ  
      7.1 Single fly kick not performed during the 1st arm stroke or followed by a breast kick
 
Event 4  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Maddie Nicholson          10 Wasps                            46.44  
  2 Lowri Morris              10 Market Drayton                   46.61  
  3 Hannah Moseley            10 Court                            48.41  
  4 Zara Leleux               10 Wellington                       49.89  
  5 Olivia Griffiths          10 Wellington                       49.98  
  6 Holly Blanks              10 Market Drayton                   50.12  
  7 Ella Thatcher             10 Wrekin College                   52.56  
  8 Gwenith Rogers            10 Court                            52.93  
  9 Phillipa Greenwood        10 Wasps                            53.77  
 10 Georgia Bishton           10 Newport                          53.87  
 11 Emily Bramhill            10 Oakengates                       54.16  
 12 Freya Cox                 10 Northgate                        54.23  
 13 Megan Williams            10 Northgate                        54.63  
 14 Charlotte Harrower        10 Oswestry                         55.37  
 15 Lucy Simmons              10 Newport                          56.14  
 16 Katie Evans               10 Oswestry                         57.15  
 17 Ella Townson              10 Wrekin College                   58.71  
 
Event 4  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lauren Griffiths          11 Oswestry                         41.27  
  2 Cameron Minifie           11 Northgate                        42.90  
  3 Holly Townson             11 Wrekin College                   43.70  
  4 Jenna Edmunds             11 Northgate                        44.85  
  5 Sian Preston-McLeod       11 Wellington                       45.66  
  6 Aisling Sweeney           11 Newport                          46.46  
  7 Molly Chapman             11 Northgate                        47.01  
  8 Tess Sanders              11 Wrekin College                   47.74  
  9 Antoinette Greenwood      11 Wasps                            48.30  
 10 Lucy Kennedy              11 Newport                          48.89  
 11 Faye Morgan               11 Sasc                             49.26  
 12 Sophie Hurst              11 Wellington                       49.66  
 13 Luca Sucret-Fullerlove    11 Northgate                        50.11  
 14 Fay Barrett               11 Court                            52.15  
 15 Jessica Maiden            11 Wellington                       52.47  
 16 Claudia Savage            11 Oswestry                         54.27  
 17 Sophie Smithurst          11 Northgate                        54.47  
 18 Bethan Knowles            11 Wellington                       54.92  
 
Event 4  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ellie Sykes               12 Sasc                             38.07  
  2 Rebecca Woolley           12 Wrekin College                   39.94  
  3 Connie Sanders            12 Wrekin College                   41.25  
  4 Sarah Fewtrell            12 Oakengates                       42.75  
  5 Naomi R Chapman           12 Oswestry                         43.28  
  6 Molly Jackman             12 Newport                          44.28  
  7 Meghan Hopkins            12 Wellington                       44.56  
  8 Charlotte Lucas           12 Wellington                       45.60  
  9 Sophie Coombs             12 Northgate                        45.68  
 10 Phillipa Lane             12 Wasps                            46.66  
 11 Charlotte Griffiths       12 Northgate                        49.39  
 12 Amber Culbert             12 Court                            50.24  
 13 Hannah Smithurst          12 Northgate                        52.40  
 -- Bethan Rogers             12 Court                               DQ  
      4.4 Start before starting signal
 
Event 4  Girls 13 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jennifer Ballinger        13 Northgate                        39.00  
  2 Olivia Davies             13 Oswestry                         40.20  
  3 Megan Robson              13 Oakengates                       40.73  
  4 Cerys Davies              13 Oswestry                         40.86  
  5 Ellie Hatton              13 Court                            40.95  
  6 Lucy Fairbanks            13 Sasc                             41.23  
  7 Eve Morgan                13 Sasc                             42.53  
  8 Ellie Petch               13 Northgate                        43.14  
  9 Caitlin White             13 Wellington                       43.86  
 10 Lolly Latham              13 Sasc                             46.11  
 11 Abigail Maiden            13 Wellington                       46.38  
 12 Charlotte Whitehouse      13 Oakengates                       47.04  
 
Event 4  Girls 14 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Georgia Huddleston        14 Wrekin College                   34.62  
  2 Becky Hawthorn            14 Northgate                        37.14  
  3 Chrissie Jones            14 Northgate                        37.77  
  4 Amelia Penn               14 Wasps                            37.97  
  5 Emma Scriven              14 Market Drayton                   38.49  
  6 Cerys Furlong             14 Northgate                        41.52  
  7 Madeleine Wong            14 Wellington                       41.77  
  8 Beth Jamieson             14 Wasps                            43.00  
  9 Georgina Wilson           14 Sasc                             45.78  
 
Event 4  Girls 15 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Alice Thompson            15 Oakengates                       40.58  
  2 Abi Leech                 15 Sasc                             44.11  
 
Event 5  Boys 9 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mitchell Hunt              9 Oswestry                         53.64  
  2 Isaac Davies               9 Oswestry                         55.66  
 
Event 5  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Daniel Johnson            10 Wrekin College                   40.67  
  2 Matthew Robinshaw         10 Wrekin College                   43.37  
  3 Joseph Care               10 Wrekin College                   44.33  
  4 Daniel Bowen              10 Northgate                        49.83  
  5 Jacob Carter              10 Wellington                       50.62  
  6 William Bernasconi        10 Northgate                        51.43  
  7 Oliver Fox                10 Wasps                            53.64  
 -- Charlie Morris            10 Northgate                           DQ  
      8.2 Arms not brought forward together
 
Event 5  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Joseph Small              11 Wasps                            35.43  
  2 Morgan Jones              11 Oswestry                         35.82  
  3 Sam Neeld                 11 Newport                          37.04  
  4 Tom Haden                 11 Northgate                        37.93  
  5 Callum Rawlings           11 Oswestry                         42.16  
  6 Connor Bentley            11 Market Drayton                   42.68  
  7 James Blakstad            11 Northgate                        52.29  
 -- George Levitt             11 Wellington                          DQ  
      8.2 Arms not brought forward together
 
Event 5  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jacob Blakemore           12 Wrekin College                   34.55  
  2 Charlie Percox            12 Wrekin College                   35.89  
  3 Jon Mills                 12 Wrekin College                   36.27  
  4 Tom Rowley                12 Sasc                             38.53  
  5 Benjamin Himsworth        12 Oakengates                       40.16  
  6 Ben Speck                 12 Oswestry                         40.23  
  7 Jake Dodwell              12 Oakengates                       42.76  
  8 Myles Bayley              12 Oswestry                         43.02  
  9 Ewan Dalziel              12 Sasc                             47.58  
 
Event 5  Boys 13 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ed Saxon                  13 Sasc                             31.80  
  2 Billy Hunt                13 Oswestry                         33.26  
  3 Matthew Hatton            13 Oakengates                       33.94  
  4 William Carter            13 Sasc                             34.86  
  5 James Bramhill            13 Wrekin College                   35.10  
  6 Aaron Davies              13 Wellington                       37.42  
  7 Aron Preece               13 Sasc                             37.80  
  8 William Lewis             13 Northgate                        38.22  
  9 Aidan Short               13 Wellington                       38.32  
 10 Tom Turner                13 Sasc                             38.39  
 11 Ben Dawson                13 Wasps                            38.51  
 12 James Warrington          13 Northgate                        38.59  
 13 Thomas Pearson            13 Wellington                       40.49  
 
Event 5  Boys 14 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 William Slawson           14 Sasc                             29.71  
  2 Oliver Hughes             14 Oswestry                         30.95  
  3 Edward Reid               14 Wasps                            31.51  
  4 Harry Edwards             14 Oswestry                         31.74  
  5 Hayden Gauge              14 Oswestry                         32.44  
  6 Joshua Stork              14 Newport                          33.10  
  7 Matthew Griffiths         14 Northgate                        33.25  
  8 Tom Sykes                 14 Sasc                             33.48  
  9 Todd Hunter               14 Oswestry                         35.94  
 10 Oliver Preece             14 Oakengates                       36.19  
 11 Jack Sanders              14 Wrekin College                   36.25  
 12 Tom Kitching              14 Wasps                            38.94  
 
Event 5  Boys 15 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Thomas Preston-McLeod     15 Wellington                       34.41  
 
Event 5  Boys 16 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jay Beech                 16 Northgate                        36.95  
 
Event 5  Boys 17-99 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jacob Laybourne           18 Northgate                        27.00  
  2 Simon Kinvig              23 Northgate                        29.68  
 
Event 6  Girls 9 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lucy Armitage              9 Newport                          39.59  
  2 Gemma Hughes               9 Sasc                             41.73  
  3 Abi Whitehead              9 Northgate                        45.47  
  4 Jessica Griffiths          9 Northgate                        45.80  
  5 Rebecca Wallace            9 Wellington                       47.18  
  6 Elle Humphries             9 Northgate                        47.21  
  7 Jessica Michie             9 Oswestry                         47.77  
  8 Louise Edmunds             9 Northgate                        48.61  
  9 Sian Rotchell              9 Wellington                       56.08  
 10 Megan Nock                 9 Wellington                       58.71  
 
Event 6  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Charlotte Smith           10 Wasps                            40.62  
  2 Zara Leleux               10 Wellington                       40.70  
  3 Ella Townson              10 Wrekin College                   42.69  
  4 Maddie Nicholson          10 Wasps                            43.40  
  5 Olivia Hamer              10 Wasps                            44.31  
  6 Charlotte Harrower        10 Oswestry                         44.32  
  7 Hannah Moseley            10 Court                            44.55  
  8 Ella Thatcher             10 Wrekin College                   44.56  
  9 Olivia Griffiths          10 Wellington                       45.08  
 10 Emily Bramhill            10 Oakengates                       45.80  
 11 Holly Blanks              10 Market Drayton                   46.18  
 12 Gwenith Rogers            10 Court                            47.28  
 13 Phillipa Greenwood        10 Wasps                            47.51  
 14 Lowri Morris              10 Market Drayton                   47.93  
 15 Lauren Hickinbottom       10 Court                            48.88  
 16 Freya Cox                 10 Northgate                        48.97  
 17 Chloe Cowie               10 Wellington                       49.18  
 18 Katie Evans               10 Oswestry                         53.44  
 
Event 6  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lauren Griffiths          11 Oswestry                         34.74  
  2 Holly Townson             11 Wrekin College                   36.32  
  3 Cameron Minifie           11 Northgate                        39.61  
  4 Molly Chapman             11 Northgate                        41.04  
  5 Aisling Sweeney           11 Newport                          41.72  
  6 Mae Brennan               11 Market Drayton                   43.15  
  7 Tess Sanders              11 Wrekin College                   43.25  
  8 Sian Preston-McLeod       11 Wellington                       44.07  
  9 Antoinette Greenwood      11 Wasps                            44.36  
 10 Jenna Edmunds             11 Northgate                        44.80  
 11 Faye Morgan               11 Sasc                             45.09  
 12 Yen Tran                  11 Court                            45.16  
 13 Lucy Kennedy              11 Newport                          45.75  
 14 Sophie Hurst              11 Wellington                       46.72  
 15 Niamh Brady               11 Market Drayton                   46.76  
 16 Luca Sucret-Fullerlove    11 Northgate                        47.62  
 17 Claudia Savage            11 Oswestry                         50.31  
 
Event 6  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rebecca Woolley           12 Wrekin College                   34.14  
  2 Connie Sanders            12 Wrekin College                   36.99  
  3 Ellie Sykes               12 Sasc                             37.82  
  4 Sarah Fewtrell            12 Oakengates                       38.57  
  5 Meghan Hopkins            12 Wellington                       40.16  
  6 Naomi R Chapman           12 Oswestry                         40.51  
  7 Charlotte Lucas           12 Wellington                       40.69  
  8 Lauren Tozer              12 Wellington                       40.91  
  9 Charlotte Griffiths       12 Northgate                        43.18  
 10 Phillipa Lane             12 Wasps                            43.64  
 11 Bethan Rogers             12 Court                            44.56  
 
Event 6  Girls 13 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cerys Davies              13 Oswestry                         32.19  
  2 Ellie Hatton              13 Court                            35.45  
  3 Megan Robson              13 Oakengates                       35.76  
  4 Lucy Fairbanks            13 Sasc                             36.03  
  5 Georgia Churm             13 Wellington                       38.05  
  6 Lolly Latham              13 Sasc                             39.01  
  7 Olivia Davies             13 Oswestry                         39.14  
  8 Eve Morgan                13 Sasc                             39.71  
  9 Charlotte Whitehouse      13 Oakengates                       41.13  
 10 Caitlin White             13 Wellington                       43.86  
 
Event 6  Girls 14 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Chrissie Jones            14 Northgate                        33.55  
  2 Georgia Huddleston        14 Wrekin College                   34.40  
  3 Becky Hawthorn            14 Northgate                        36.00  
  4 Catherine Parsonage       14 Wasps                            37.28  
  5 Rose Tunna                14 Wasps                            37.87  
  6 Emma Scriven              14 Market Drayton                   38.01  
  7 Madeleine Wong            14 Wellington                       38.23  
  8 Harriet Fitzpatrick       14 Northgate                        38.42  
  9 Georgina Wilson           14 Sasc                             38.49  
 10 Cerys Furlong             14 Northgate                        39.26  
 11 Amelia Penn               14 Wasps                            41.24  
 12 Beth Jamieson             14 Wasps                            41.36  
 
Event 6  Girls 15 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Abi Leech                 15 Sasc                             36.40  
  2 Sasha Gardiner            15 Sasc                             37.77  
 
Event 7  Boys 9 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mitchell Hunt              9 Oswestry                         49.46  
  2 Gabriel Wong               9 Wellington                       51.00  
  3 Isaac Davies               9 Oswestry                         51.74  
  4 Jack Cole                  9 Northgate                        57.55  
  5 Woody Goodall              9 Sasc                             59.43  
  6 Alex Bayley                9 Oswestry                       1:03.37  
  7 Harvey Davies              9 Northgate                      1:04.41  
 
Event 7  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Joseph Care               10 Wrekin College                   44.92  
  2 Daniel Johnson            10 Wrekin College                   46.32  
  3 William Bernasconi        10 Northgate                        50.72  
  4 Isaac Dawson              10 Wasps                            52.06  
  5 Matthew Robinshaw         10 Wrekin College                   52.10  
  6 Ross Davies               10 Court                            53.60  
  7 Daniel Bowen              10 Northgate                        57.81  
  8 Joe Rowley                10 Sasc                           1:01.63  
 -- Jacob Carter              10 Wellington                          DQ  
      7.5 Executed scissors, flutter, or downward fly kick (except after start or after turn: SW
 
Event 7  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sam Neeld                 11 Newport                          43.03  
  2 Joseph Small              11 Wasps                            44.61  
  3 Sam Bond                  11 Wellington                       48.78  
  4 Jack Manning              11 Court                            49.19  
  5 Robert Leith              11 Sasc                             49.51  
  6 Connor Bentley            11 Market Drayton                   51.12  
  7 Daniel Grindley           11 Sasc                             51.35  
  8 Morgan Jones              11 Oswestry                         51.70  
 
Event 7  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jacob Blakemore           12 Wrekin College                   39.90  
  2 Charlie Percox            12 Wrekin College                   43.70  
  3 Luca Manna-Smith          12 Oswestry                         45.33  
  4 Jon Mills                 12 Wrekin College                   45.45  
  5 Benjamin Himsworth        12 Oakengates                       46.16  
  6 Ben Speck                 12 Oswestry                         46.56  
  7 Tom Rowley                12 Sasc                             47.55  
 
Event 7  Boys 13 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Billy Hunt                13 Oswestry                         39.17  
  2 Ed Saxon                  13 Sasc                             40.66  
  3 Matthew Hatton            13 Oakengates                       42.14  
  4 Eoin Stein                13 Wasps                            42.30  
  5 Joey Ellis-Perks          13 Northgate                        43.01  
  6 William Carter            13 Sasc                             43.21  
  7 James Bramhill            13 Wrekin College                   43.40  
  8 Connor Gardiner           13 Sasc                             43.72  
  9 Ben Dawson                13 Wasps                            44.08  
 10 Tom Turner                13 Sasc                             44.71  
 11 Aron Preece               13 Sasc                             46.44  
 
Event 7  Boys 14 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tom Sykes                 14 Sasc                             34.33  
  2 Jack Sanders              14 Wrekin College                   36.86  
  3 William Slawson           14 Sasc                             38.18  
  4 Matthew Griffiths         14 Northgate                        38.39  
  5 Hayden Gauge              14 Oswestry                         39.47  
  6 Tom Bradley               14 Wellington                       39.63  
  7 Harry Edwards             14 Oswestry                         39.72  
  8 Oliver Preece             14 Oakengates                       40.10  
  9 Oliver Hughes             14 Oswestry                         41.06  
 10 Josh Speck                14 Oswestry                         41.18  
 11 Lukas Edge                14 Wasps                            41.20  
 12 Joshua Stork              14 Newport                          41.61  
 
Event 7  Boys 15 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Thomas Preston-McLeod     15 Wellington                       37.75  
  2 Quang Tran                15 Court                            42.74  
 
Event 7  Boys 17-99 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Simon Kinvig              23 Northgate                        33.91  
  2 James Barrett             39 Court                            34.12  
 
Event 8  Girls 9 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gemma Hughes               9 Sasc                             35.22  
  2 Lucy Armitage              9 Newport                          35.44  
  3 Jessica Griffiths          9 Northgate                        36.81  
  4 Molly Leach                9 Northgate                        38.26  
  5 Abi Whitehead              9 Northgate                        38.36  
  6 Elle Humphries             9 Northgate                        39.34  
  7 Rebecca Wallace            9 Wellington                       40.77  
  8 Jodi Bletcher              9 Court                            41.60  
  9 Jessica Michie             9 Oswestry                         42.20  
 10 Louise Edmunds             9 Northgate                        42.84  
 11 Megan Nock                 9 Wellington                       43.28  
 12 Izzy Trimboy               9 Market Drayton                   46.22  
 13 Sian Rotchell              9 Wellington                       53.83  
 
Event 8  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Zara Leleux               10 Wellington                       34.19  
  2 Maddie Nicholson          10 Wasps                            35.16  
  3 Charlotte Smith           10 Wasps                            36.31  
  4 Ella Thatcher             10 Wrekin College                   36.51  
  5 Olivia Griffiths          10 Wellington                       37.24  
  6 Holly Blanks              10 Market Drayton                   38.33  
  7 Hannah Moseley            10 Court                            38.58  
  8 Charlotte Harrower        10 Oswestry                         38.62  
  9 Ella Townson              10 Wrekin College                   39.93  
 10 Emily Bramhill            10 Oakengates                       39.95  
 11 Phillipa Greenwood        10 Wasps                            40.18  
 12 Olivia Hamer              10 Wasps                            40.38  
 13 Chloe Cowie               10 Wellington                       40.48  
 14 Georgia Bishton           10 Newport                          42.83  
 15 Megan Williams            10 Northgate                        43.95  
 16 Freya Cox                 10 Northgate                        44.05  
 17 Katie Evans               10 Oswestry                         44.38  
 18 Gwenith Rogers            10 Court                            45.08  
 
Event 8  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Holly Townson             11 Wrekin College                   30.49  
  2 Lauren Griffiths          11 Oswestry                         30.99  
  3 Cameron Minifie           11 Northgate                        33.11  
  4 Aisling Sweeney           11 Newport                          34.79  
  5 Tess Sanders              11 Wrekin College                   34.99  
  6 Sian Preston-McLeod       11 Wellington                       35.80  
  7 Molly Chapman             11 Northgate                        36.42  
  8 Jenna Edmunds             11 Northgate                        36.71  
  9 Mae Brennan               11 Market Drayton                   36.75  
 10 Jessica Maiden            11 Wellington                       37.17  
 11 Lucy Kennedy              11 Newport                          37.18  
 12 Faye Morgan               11 Sasc                             37.26  
 13 Yen Tran                  11 Court                            38.58  
 14 Olivia Burns              11 Wellington                       38.61  
 15 Antoinette Greenwood      11 Wasps                            39.17  
 16 Sophie Hurst              11 Wellington                       39.33  
 17 Niamh Brady               11 Market Drayton                   39.58  
 18 Sophie Smithurst          11 Northgate                        39.70  
 19 Bethan Knowles            11 Wellington                       39.71  
 20 Jessica Rotchell          11 Wellington                       40.89  
 21 Felicity Wall             11 Court                            41.30  
 22 Luca Sucret-Fullerlove    11 Northgate                        42.15  
 23 Fay Barrett               11 Court                            42.37  
 -- Claudia Savage            11 Oswestry                            DQ  
      4.4 Start before starting signal
 
Event 8  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rebecca Woolley           12 Wrekin College                   30.93  
  2 Connie Sanders            12 Wrekin College                   30.98  
  3 Ellie Sykes               12 Sasc                             31.26  
  4 Sophie Coombs             12 Northgate                        32.60  
  5 Lauren Tozer              12 Wellington                       33.17  
  6 Naomi R Chapman           12 Oswestry                         33.28  
  7 Sarah Fewtrell            12 Oakengates                       33.59  
  8 Charlotte Lucas           12 Wellington                       34.12  
  9 Meghan Hopkins            12 Wellington                       34.46  
 10 Bethan Rogers             12 Court                            34.94  
 11 Molly Jackman             12 Newport                          35.02  
 12 Charlotte Griffiths       12 Northgate                        36.11  
 13 Phillipa Lane             12 Wasps                            36.57  
 14 Siana Parton              12 Court                            36.72  
 15 Hannah Bailey             12 Wellington                       36.77  
 16 Sophe Weeks               12 Wellington                       37.10  
 17 Georgia Bennett           12 Oakengates                       37.13  
 18 Hannah Smithurst          12 Northgate                        40.21  
 
Event 8  Girls 13 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cerys Davies              13 Oswestry                         30.39  
  2 Lucy Fairbanks            13 Sasc                             30.54  
  3 Ellie Hatton              13 Court                            31.14  
  4 Megan Robson              13 Oakengates                       31.70  
  5 Georgia Churm             13 Wellington                       32.93  
  6 Abigail Maiden            13 Wellington                       33.13  
  7 Jennifer Ballinger        13 Northgate                        33.85  
  8 Eve Morgan                13 Sasc                             34.08  
  9 Ellie Petch               13 Northgate                        34.57  
 10 Lolly Latham              13 Sasc                             34.63  
 11 Charlotte Whitehouse      13 Oakengates                       34.92  
 12 Caitlin White             13 Wellington                       37.34  
 13 Ann Tran                  13 Court                            38.31  
 
Event 8  Girls 14 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Chrissie Jones            14 Northgate                        28.37  
  2 Georgia Huddleston        14 Wrekin College                   28.97  
  3 Emma Scriven              14 Market Drayton                   31.06  
  4 Becky Hawthorn            14 Northgate                        31.08  
  5 Madeleine Wong            14 Wellington                       31.70  
  6 Cerys Furlong             14 Northgate                        31.74  
  7 Catherine Parsonage       14 Wasps                            32.08  
  8 Georgina Wilson           14 Sasc                             32.59  
  9 Amelia Penn               14 Wasps                            32.77  
 10 Rose Tunna                14 Wasps                            32.95  
 11 Beth Jamieson             14 Wasps                            33.12  
 12 Harriet Fitzpatrick       14 Northgate                        34.09  
 
Event 8  Girls 15 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Abi Leech                 15 Sasc                             31.47  
  2 Alice Thompson            15 Oakengates                       33.74  
  3 Sasha Gardiner            15 Sasc                             34.53  
 
Event 9  Girls Open 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Wrekin College Swimming Club  'A'                           1:54.12  
  2 Shrewsbury  'A'                                             1:57.76  
  3 Whitchurch Wasps  'A'                                       2:00.15  
  4 Oswestry Otters  'A'                                        2:03.94  
 
Event 10  Boys Open 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Oswestry Otters  'A'                                        1:40.62  
  2 Northgate  'A'                                              1:41.20  
  3 Whitchurch Wasps  'A'                                       1:49.72  
  4 Wellington Asc  'A'                                         1:50.40  
  5 Shrewsbury  'A'                                             1:50.52  
 
Event 11  Girls 10 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Wellington Asc  'A'                                         2:29.33  
  2 Whitchurch Wasps  'A'                                       2:32.55  
  3 Shrewsbury  'A'                                             2:39.48  
  4 Oswestry Otters  'A'                                        2:47.06  
  5 Market Drayton Swimming Club  'A'                           2:55.16  
 -- Northgate  'A'                                                   DQ  
      10.14 Obstructing another swimmer/team when leaving pool after completion of relay leg or
 
Event 12  Boys 10 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Wrekin College Swimming Club  'A'                           2:25.07  
  2 Shrewsbury  'A'                                             2:43.11  
  3 Northgate  'A'                                              2:55.59  
 -- Market Drayton Swimming Club  'A'                                DQ  
      10.11 Swimmer #3 feet lost touch with starting place before preceding team-mate touches
 
Event 13  Girls 12 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Wrekin College Swimming Club  'A'                           2:06.30  
  2 Shrewsbury  'A'                                             2:13.67  
  3 Northgate  'A'                                              2:17.66  
  4 Wellington Asc  'A'                                         2:20.38  
  5 Oswestry Otters  'A'                                        2:25.04  
  6 Shrewsbury  'B'                                             2:27.42  
  7 Whitchurch Wasps  'A'                                       2:30.14  
  8 Market Drayton Swimming Club  'A'                           2:35.36  
 
Event 14  Boys 12 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Wrekin College Swimming Club  'A'                           2:07.59  
  2 Shrewsbury  'A'                                             2:15.35  
  3 Market Drayton Swimming Club  'A'                           2:20.25  
  4 Northgate  'A'                                              2:22.20  
  5 Whitchurch Wasps  'A'                                       2:31.89  
  6 Oswestry Otters  'B'                                        2:38.04  
 -- Oswestry Otters  'A'                                             DQ  
      10.11 Swimmer #2 feet lost touch with starting place before preceding team-mate touches
 
Event 15  Girls 14 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Wrekin College Swimming Club  'A'                           2:00.56  
  2 Oswestry Otters  'A'                                        2:06.70  
  3 Shrewsbury  'A'                                             2:09.12  
  4 Whitchurch Wasps  'A'                                       2:09.16  
  5 Wellington Asc  'A'                                         2:17.88  
  6 Market Drayton Swimming Club  'A'                           2:20.01  
 -- Northgate  'A'                                                   DQ  
      10.11 Swimmer #2 feet lost touch with starting place before preceding team-mate touches
 
Event 16  Boys 14 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Oswestry Otters  'A'                                        1:52.40  
  2 Shrewsbury  'A'                                             1:53.08  
  3 Wrekin College Swimming Club  'A'                           2:01.87  
  4 Whitchurch Wasps  'A'                                       2:04.40  
  5 Shrewsbury  'B'                                             2:08.36  
  6 Oswestry Otters  'B'                                        2:11.40  
  7 Wellington Asc  'A'                                         2:14.16  
 
Event 17  Girls 16 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Shrewsbury  'A'                                             1:59.84  
  2 Wrekin College Swimming Club  'A'                           2:00.14  
 -- Shrewsbury  'B'                                                  DQ  
      10.11 Swimmer #3 feet lost touch with starting place before preceding team-mate touches
 
Event 18  Boys 16 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Oswestry Otters  'A'                                        1:43.77  
  2 Oswestry Otters  'B'                                        1:51.58  
  3 Northgate  'A'                                              1:52.92  
  4 Whitchurch Wasps  'A'                                       1:53.17  
 
Event 19  Girls Open 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Wrekin College Swimming Club  'A'                           2:08.52  
  2 Whitchurch Wasps  'A'                                       2:12.52  
  3 Shrewsbury  'A'                                             2:13.44  
  4 Oswestry Otters  'A'                                        2:20.54  
 
Event 20  Boys Open 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Oswestry Otters  'A'                                        1:54.59  
  2 Northgate  'A'                                              1:55.06  
  3 Wellington Asc  'A'                                         2:03.61  
  4 Shrewsbury  'A'                                             2:04.41  
  5 Whitchurch Wasps  'A'                                       2:06.37  
 
Event 21  Girls 10 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Wellington Asc  'A'                                         2:53.24  
  2 Whitchurch Wasps  'A'                                       2:56.61  
  3 Northgate  'A'                                              3:02.86  
  4 Shrewsbury  'A'                                             3:02.94  
  5 Market Drayton Swimming Club  'A'                           3:23.99  
 -- Oswestry Otters  'A'                                             DQ  
      10.1 Stroke Infraction swimmer #4: 7.6 Did not touch at turn or finish with both
 
Event 22  Boys 10 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Wrekin College Swimming Club  'A'                           2:50.25  
  2 Shrewsbury  'A'                                             3:16.07  
  3 Oswestry Otters  'A'                                        3:27.00  
 -- Northgate  'A'                                                   DQ  
      10.1 Stroke Infraction swimmer #3: 8.2 Arms not brought forward over the water -
 -- Market Drayton Swimming Club  'A'                                DQ  
      10.4 No contact with wall during turn or turn not made from wall or took stride/step from
 
Event 23  Girls 12 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Wrekin College Swimming Club  'A'                           2:25.59  
  2 Shrewsbury  'A'                                             2:32.74  
  3 Northgate  'A'                                              2:35.86  
  4 Oswestry Otters  'A'                                        2:40.64  
  5 Wellington Asc  'A'                                         2:42.07  
  6 Shrewsbury  'B'                                             2:53.36  
  7 Whitchurch Wasps  'A'                                       2:57.82  
  8 Market Drayton Swimming Club  'A'                           3:01.56  
 
Event 24  Boys 12 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Wrekin College Swimming Club  'A'                           2:26.82  
  2 Shrewsbury  'A'                                             2:38.71  
  3 Oswestry Otters  'A'                                        2:40.13  
  4 Northgate  'A'                                              2:45.32  
  5 Whitchurch Wasps  'A'                                       2:53.73  
 -- Market Drayton Swimming Club  'A'                                DQ  
      10.11 Swimmer #2 feet lost touch with starting place before preceding team-mate touches
 -- Oswestry Otters  'B'                                             DQ  
      10.11 Swimmer #3 feet lost touch with starting place before preceding team-mate touches
 
Event 25  Girls 14 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Wrekin College Swimming Club  'A'                           2:12.39  
  2 Oswestry Otters  'A'                                        2:18.61  
  3 Northgate  'A'                                              2:19.62  
  4 Whitchurch Wasps  'A'                                       2:26.98  
  5 Shrewsbury  'A'                                             2:27.07  
  6 Wellington Asc  'A'                                         2:42.77  
  7 Market Drayton Swimming Club  'A'                           2:42.87  
 
Event 26  Boys 14 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Shrewsbury  'A'                                             2:08.40  
  2 Oswestry Otters  'A'                                        2:10.48  
  3 Wrekin College Swimming Club  'A'                           2:19.87  
  4 Whitchurch Wasps  'A'                                       2:20.37  
  5 Shrewsbury  'B'                                             2:25.32  
  6 Oswestry Otters  'B'                                        2:29.11  
  7 Wellington Asc  'A'                                         2:32.96  
 
Event 27  Girls 16 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Wrekin College Swimming Club  'A'                           2:10.56  
  2 Shrewsbury  'A'                                             2:15.20  
  3 Shrewsbury  'B'                                             2:35.10  
 
Event 28  Boys 16 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Oswestry Otters  'A'                                        1:57.92  
  2 Whitchurch Wasps  'A'                                       2:07.56  
  3 Northgate  'A'                                              2:09.63  
  4 Oswestry Otters  'B'                                        2:12.32  
 
Event 29  Mixed Open 500 SC Meter Freestyle 10 swimmers Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Wrekin College Swimming Club  'A'                           4:59.51  
  2 Shrewsbury  'A'                                             5:05.36  
  3 Oswestry Otters  'A'                                        5:12.82  
  4 Northgate  'A'                                              5:13.08  
  5 Whitchurch Wasps  'A'                                       5:23.02  
  6 Oswestry Otters  'B'                                        5:29.16  
 -- Wellington Asc  'A'                                        X5:49.26