Licensed to Shropshire Co. ASA Champ Meet
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 06/07/2014 09:04 AM
             Summer Middle Distance Development Meet - 06/07/2014              
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 9 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reynolds, Poppy M          9 Wellington           4:06.00    3:29.46    3  
  2 Harland, Amy               9 Wrekin College       4:30.00    3:52.68    2  
  3 Gemmill, Caitlin           9 Wellington           4:01.15    3:55.08    1  
  4 Ward-Bevan, Eve            9 Wellington           4:28.29    4:00.49  
  5 Dudson, Harriet            9 Wellington           5:08.62    5:04.33  
 -- Fennell, Lauren F          9 Northgate            3:49.60         DQ  
      6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn)
 
Event 1  Girls 10 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Leleux, Eve               10 Wrekin College       3:01.00    2:59.26    3  
  2 Courtman, Megan           10 Northgate            3:19.18    3:08.84    2  
  3 Knowles, Hannah           10 Wrekin College       3:21.88    3:10.82    1  
  4 Hughes, Keira             10 Wellington           3:35.00    3:18.82  
  5 Dalziel, Natasha          10 Oswestry             3:29.85    3:25.60  
  6 Blanks, Chloe             10 Market Drayton       3:46.81    3:28.41  
  7 Roach, Anastasia          10 Wrekin College       3:50.50    3:28.48  
  8 Laycock, Abigail          10 Wellington           3:45.10    3:34.11  
  9 Moore, Isabelle           10 Wasps                3:38.95    3:36.83  
 10 Perry, Abigail            10 Oswestry             4:12.04    3:41.40  
 11 Suffell, Megan            10 Wrekin College       3:45.00    3:43.77  
 12 Heath, Jessica M          10 Northgate            3:38.31    3:44.36  
 13 Hampton, Grace            10 Market Drayton       4:15.35    3:49.34  
 14 Heath, Vikki              10 Northgate            4:08.62    3:49.46  
 -- Stead-Brennan, Rosie      10 Market Drayton       4:04.34         DQ  
      6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn)
 -- Redwood, Megan            10 Wrekin College       4:00.00         DQ  
      6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate turn
 -- Hickinbottom, Aimee       10 Wellington           4:48.42         DQ  
      6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn)
 
Event 1  Girls 11 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Phillips, Jade            11 Wasps                3:11.99    3:06.92    3  
  2 Rogers, Mollie            11 Wasps                3:14.90    3:12.14    2  
  3 Wallace, Becky            11 Wellington           3:20.41    3:15.82    1  
  4 Whitty, Jemima            11 Northgate            3:24.05    3:17.48  
  5 Edwards, Millie           11 Northgate            3:20.26    3:17.75  
  6 Walford, Laura            11 Oswestry             3:27.94    3:18.83  
  7 Tatton, April             11 Oakengates           3:54.00    3:40.00  
  8 Nock, Megan               11 Oakengates           3:51.60    3:40.34  
  9 Coupland, Georgia         11 Wellington           3:25.00    4:00.13  
 -- Wilkie, Holly             11 Oakengates           3:23.39         DQ  
      6.4 Not on back when leaving the wall
 
Event 1  Girls 12 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nicholson, Maddie         12 Wasps                2:47.96    2:50.97    3  
  2 Cowie, Chloe              12 Wrekin College       2:49.38    2:52.33    2  
  3 Griffiths, Olivia         12 Wellington           2:55.45    2:54.78    1  
  4 Bramhill, Emily           12 Wrekin College       3:03.24    3:05.28  
  5 Greenwood, Philippa       12 Wasps                3:10.60    3:08.88  
  6 Farmer, Amy               12 Wellington           3:20.00    3:13.65  
  7 Morris, Lowri             12 Market Drayton       3:43.47    3:15.43  
  8 Hickinbottom, Lauren      12 Wellington           3:16.91    3:20.80  
  9 Thacker, Lucy             12 Wellington           3:45.94    3:34.14  
 
Event 1  Girls 13 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwood, Antoinette     13 Wasps                2:58.91    2:58.29    3  
  2 Wall, Felicity            13 Wellington           3:04.72    3:01.62    2  
  3 Preston-McLeod, Sian      13 Wellington           2:52.76    3:06.32    1  
  4 Sucret-Fullerlove, Luca   13 Northgate            3:18.15    3:11.43  
  5 Formby, Grace             13 Wellington           3:59.75    3:18.52  
  6 Ward-Bevan, Naomi         13 Wellington           3:35.69    3:22.95  
  7 Rotchell, Jessica         13 Wellington           3:30.00    3:33.10  
 -- Hellowell, Finlay         13 Wellington           3:25.91         DQ  
      6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn)
 
Event 2  Boys 9 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Galloway, Daniel           9 Northgate            2:48.82    2:48.81    3  
  2 Childs, George             9 Northgate            3:24.50    3:11.52    2  
  3 Pryce, Sam                 9 Wellington           3:15.72    3:17.90    1  
  4 Lockley, Carter            9 Wasps                3:21.90    3:18.72  
 
Event 2  Boys 10 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Helliwell, Rhys           10 Wellington           2:43.71    2:39.65    3  
  2 Sanders, Harry            10 Northgate            2:49.08    2:45.98    2  
  3 Smith-Machancoses, Olive  10 Northgate            2:49.19    2:46.60    1  
  4 French, Joshua            10 Oakengates           3:01.79    2:57.91  
  5 Wilson, Callum            10 Oakengates           3:19.24    3:03.84  
  6 Allen, Lewis              10 Market Drayton       3:12.39    3:17.63  
  7 King, jon                 10 Oakengates           3:24.00    3:21.76  
  8 Mears-Jones, Harrison     10 Wellington           3:45.00    3:22.57  
  9 Formby, Alex              10 Wellington           3:39.44    3:22.87  
 10 Ferriday, Michael         10 Wellington           3:24.01    3:26.11  
 11 Coburn, Joseph            10 Market Drayton       3:51.25    3:33.80  
 12 Hoy, Matthew              10 Market Drayton       3:55.00    3:34.32  
 13 Bickerstaff, Jamie        10 Wellington           3:42.63    3:34.80  
 14 Zammuto, Marco            10 Wellington           4:08.67    3:53.89  
 
Event 2  Boys 11 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Aaron             11 Oakengates           2:57.06    2:46.06    3  
  2 Davies, Harvey            11 Northgate            2:58.71    2:49.26    2  
  3 Bayley, Alex              11 Oswestry             3:17.80    2:54.86    1  
  4 Sears, Edan               11 Wellington           3:06.34    3:06.36  
  5 Parkes, Callum            11 Oakengates                NT    3:15.92  
  6 Scotcher, Thomas          11 Wasps                3:24.08    3:20.65  
  7 Holland, Daniel           11 Oakengates           4:09.81    3:24.08  
  8 Hunt, Ethan               11 Market Drayton       3:40.18    3:24.71  
  9 Holt-Williams, Sam        11 Market Drayton       3:58.45    3:45.20  
 
Event 2  Boys 12 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davies, Ross              12 Wellington           2:35.40    2:35.92    3  
  2 Shinton, Jacob            12 Northgate            2:54.95    2:43.19    2  
  3 Fox, Oliver               12 Wasps                2:46.19    2:43.86    1  
  4 Harrison, Ben             12 Market Drayton       2:55.97    2:52.12  
  5 Creagh, Aidan             12 Wasps                3:18.44    3:05.81  
 
Event 2  Boys 13 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roberts, Connor J         13 Northgate            2:35.39    2:34.59    3  
  2 Edwards, George           13 Oswestry             2:58.52    2:38.73    2  
  3 Southall, Callum          13 Wasps                3:02.96    2:51.18    1  
  4 Sweetnam, Andrew          13 Wasps                2:58.13    2:54.61  
  5 Levitt, George            13 Wellington           3:01.20    2:58.01  
  6 Hall, Leon                13 Wasps                2:58.45    3:01.46  
  7 Holland, Ethan            13 Oakengates                NT    3:31.30  
 
Event 3  Girls 9 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reynolds, Poppy M          9 Wellington           3:51.00    3:34.02    3  
  2 Fennell, Lauren F          9 Northgate            4:10.20    4:13.62    2  
  3 Gemmill, Caitlin           9 Wellington           4:31.69    4:27.32    1  
 
Event 3  Girls 10 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Leleux, Eve               10 Wrekin College       3:14.35    3:11.91    3  
  2 Smith, Harriet            10 Market Drayton       3:21.61    3:13.55    2  
  3 Knowles, Hannah           10 Wrekin College       3:20.10    3:15.22    1  
  4 Courtman, Megan           10 Northgate            3:23.43    3:19.71  
  5 Morris, Hannah            10 Northgate            3:25.00    3:21.96  
  6 Redwood, Megan            10 Wrekin College       4:20.00    3:31.80  
  7 Dalziel, Natasha          10 Oswestry             3:33.90    3:32.48  
  8 Blanks, Chloe             10 Market Drayton       3:39.21    3:44.00  
  9 Perry, Abigail            10 Oswestry             3:45.98    3:44.36  
 10 Laycock, Abigail          10 Wellington           3:39.57    3:49.03  
 11 Heath, Jessica M          10 Northgate            3:55.62    3:52.21  
 12 Suffell, Megan            10 Wrekin College       3:55.00    3:52.81  
 13 Roach, Anastasia          10 Wrekin College       4:00.50    3:54.80  
 14 Hughes, Keira             10 Wellington           3:40.00    4:00.23  
 -- Stead-Brennan, Rosie      10 Market Drayton       5:06.42         DQ  
      8.2 Arms not brought forward over the water - fly
 -- Hampton, Grace            10 Market Drayton       4:26.00         DQ  
      8.2 Arms not brought forward over the water - fly
 -- Moore, Isabelle           10 Wasps                3:39.09         DQ  
      8.2 Arms not brought forward simultaneously - fly
 
Event 3  Girls 11 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Walford, Laura            11 Oswestry             3:23.00    3:19.14    3  
  2 Rogers, Mollie            11 Wasps                3:20.32    3:21.52    2  
  3 Edwards, Millie           11 Northgate            3:33.47    3:25.31    1  
  4 Phillips, Jade            11 Wasps                3:22.64    3:31.07  
  5 Tatton, April             11 Oakengates           4:06.00    3:58.52  
  6 Turner, Maisie            11 Market Drayton       5:07.48    4:01.87  
 -- Whitty, Jemima            11 Northgate            3:51.45         DQ  
      6.4 Single or double simultaneous arm pull used to initiate turn not performed immediately
 -- Coupland, Georgia         11 Wellington           3:45.00         DQ  
      6.4 Not on back when leaving the wall - back
 
Event 3  Girls 12 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Griffiths, Olivia         12 Wellington           3:00.91    2:57.45    3  
  2 Cowie, Chloe              12 Wrekin College       2:55.14    2:57.51    2  
  3 Nicholson, Maddie         12 Wasps                3:03.77    3:01.23    1  
  4 Greenwood, Philippa       12 Wasps                3:04.86    3:03.33  
  5 Walmsley, Abagael         12 Oswestry             3:12.73    3:06.17  
  6 Bramhill, Emily           12 Wrekin College       3:08.78    3:09.43  
  7 Walker, Olivia            12 Wellington           3:13.03    3:13.43  
  8 Farmer, Amy               12 Wellington           3:20.00    3:15.45  
  9 Morris, Lowri             12 Market Drayton       3:22.23    3:16.96  
 10 Hickinbottom, Lauren      12 Wellington           3:25.00    3:45.43  
 -- Thacker, Lucy             12 Wellington           3:45.03         DQ  
      7.6 Did not touch at turn or finish with both hands - breast
 
Event 3  Girls 13 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Preston-McLeod, Sian      13 Wellington           2:51.04    2:53.74    3  
  2 Greenwood, Antoinette     13 Wasps                3:00.09    2:59.24    2  
  3 Savage, Claudia           13 Oswestry             2:56.99    3:00.30    1  
  4 Wall, Felicity            13 Wellington           3:09.14    3:02.71  
  5 Smithurst, Sophie         13 Northgate            3:19.31    3:20.07  
  6 Formby, Grace             13 Wellington           3:43.76    3:21.86  
  7 Ward-Bevan, Naomi         13 Wellington           3:40.19    3:28.85  
  8 Lewis, Melody             13 Oakengates                NT    3:44.87  
 -- Rotchell, Jessica         13 Wellington           3:27.75         DQ  
      7.6 Touch not simultaneous and/or hands not separated - breast
 
Event 4  Boys 9 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Galloway, Daniel           9 Northgate            3:48.71    3:48.21    3  
  2 Lockley, Carter            9 Wasps                3:53.45    4:03.08    2  
  3 Childs, George             9 Northgate            4:23.77    4:04.93    1  
  4 Pryce, Sam                 9 Wellington           4:14.36    4:09.12  
 
Event 4  Boys 10 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Helliwell, Rhys           10 Wellington           3:46.29    3:40.36    3  
  2 French, Joshua            10 Oakengates           3:57.06    3:47.24    2  
  3 Smith-Machancoses, Olive  10 Northgate            4:12.43    3:53.06    1  
  4 Bickerstaff, Jamie        10 Wellington           4:24.43    4:06.12  
  5 Coburn, Joseph            10 Market Drayton       4:02.93    4:08.07  
  6 Formby, Alex              10 Wellington           4:55.00    4:17.29  
  7 Ferriday, Michael         10 Wellington           4:22.35    4:20.81  
  8 Hoy, Matthew              10 Market Drayton       4:05.00    4:29.85  
  9 Zammuto, Marco            10 Wellington           5:17.10    5:09.98  
 -- Wilson, Callum            10 Oakengates           4:15.69         DQ  
      7.1 Single fly kick not started during propulsive part of 1st arm pull or not followed by
 -- Sanders, Harry            10 Northgate            3:29.30         DQ  
      7.6 Did not touch at turn or finish with both hands
 
Event 4  Boys 11 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bayley, Alex              11 Oswestry             4:01.08    3:40.07    3  
  2 Wilson, Aaron             11 Oakengates           3:58.43    3:47.55    2  
  3 Scotcher, Thomas          11 Wasps                3:57.70    4:07.70    1  
  4 Parkes, Callum            11 Oakengates                NT    4:16.79  
 -- Davies, Harvey            11 Northgate            3:57.43         DQ  
      7.6 Did not touch at turn or finish with both hands
 
Event 4  Boys 12 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davies, Ross              12 Wellington           3:27.60    3:25.65    3  
  2 Symington, Luca           12 Wellington           3:33.00    3:26.00    2  
  3 Lee, Tom                  12 Market Drayton       3:49.02    3:40.94    1  
  4 Fox, Oliver               12 Wasps                3:46.14    3:44.99  
  5 Tatton, Adam              12 Oakengates           4:06.00    4:01.60  
  6 Creagh, Aidan             12 Wasps                4:02.86    4:01.96  
 
Event 4  Boys 13 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Edwards, George           13 Oswestry             3:22.94    3:12.43    3  
  2 Levitt, George            13 Wellington           3:57.66    3:48.85    2  
  3 Sweetnam, Andrew          13 Wasps                3:51.93    3:53.43    1  
 
Event 5  Girls 10 Year Olds 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Leleux, Eve               10 Wrekin College       3:29.36    3:33.61    3  
 
Event 5  Girls 11 Year Olds 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wallace, Becky            11 Wellington           3:17.72    3:23.33    3  
  2 Rogers, Mollie            11 Wasps                3:42.20    3:52.77    2  
 
Event 5  Girls 12 Year Olds 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cowie, Chloe              12 Wrekin College       3:20.88    3:06.03    3  
  2 Walmsley, Abagael         12 Oswestry             3:29.02    3:24.19    2  
  3 Greenwood, Philippa       12 Wasps                3:23.07    3:33.32    1  
 
Event 6  Boys 9 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Galloway, Daniel           9 Northgate            3:05.40    3:09.79    3  
  2 Pryce, Sam                 9 Wellington           3:46.81    3:39.14    2  
  3 Childs, George             9 Northgate            3:42.01    3:43.25    1  
 -- Lockley, Carter            9 Wasps                3:30.51         DQ  
      6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn)
 -- Curley, Reece              9 Wellington           4:28.06         DQ  
      6.5 Not on the back at finish
 
Event 6  Boys 10 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Helliwell, Rhys           10 Wellington           3:05.53    2:57.43    3  
  2 Sanders, Harry            10 Northgate            3:14.37    3:12.04    2  
  3 Smith-Machancoses, Olive  10 Northgate            3:40.14    3:16.81    1  
  4 Wilson, Callum            10 Oakengates           3:48.26    3:25.45  
  5 Allen, Lewis              10 Market Drayton       4:05.35    3:47.31  
  6 Mears-Jones, Harrison     10 Wellington           3:53.07    4:07.47  
  7 Zammuto, Marco            10 Wellington           4:07.43    4:10.43  
 -- Ferriday, Michael         10 Wellington           3:52.31         DQ  
      6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn)
 -- Bickerstaff, Jamie        10 Wellington           3:56.16         DQ  
      6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate turn
 -- Coburn, Joseph            10 Market Drayton       4:07.57         DQ  
      6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn)
 -- Formby, Alex              10 Wellington           4:05.00         DQ  
      6.4 Not on back when leaving the wall
 
Event 6  Boys 11 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Aaron             11 Oakengates           3:15.41    3:07.84    3  
  2 Davies, Harvey            11 Northgate            3:16.78    3:13.57    2  
  3 Bayley, Alex              11 Oswestry             3:39.26    3:17.65    1  
  4 Sears, Edan               11 Wellington           3:25.69    3:27.67  
  5 Parkes, Callum            11 Oakengates                NT    3:34.65  
  6 Hunt, Ethan               11 Market Drayton       4:04.93    3:45.42  
 -- Holland, Daniel           11 Oakengates           4:19.91         DQ  
      6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn)
 -- Holt-Williams, Sam        11 Market Drayton       4:35.35         DQ  
      6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn)
 
Event 6  Boys 12 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davies, Ross              12 Wellington           2:54.59    2:55.18    3  
  2 Fox, Oliver               12 Wasps                3:05.64    3:03.85    2  
  3 Shinton, Jacob            12 Northgate            3:19.50    3:06.18    1  
  4 Lee, Tom                  12 Market Drayton       3:12.75    3:07.50  
  5 Harrison, Ben             12 Market Drayton       3:40.17    3:17.18  
  6 Creagh, Aidan             12 Wasps                3:31.40    3:24.21  
  7 Tatton, Adam              12 Oakengates           3:33.37    3:31.10  
 
Event 6  Boys 13 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roberts, Connor J         13 Northgate            2:53.94    2:51.18    3  
  2 Sweetnam, Andrew          13 Wasps                3:06.08    3:06.89    2  
  3 Hall, Leon                13 Wasps                3:18.74    3:21.80    1  
  4 Levitt, George            13 Wellington           3:26.84    3:26.19  
 -- Southall, Callum          13 Wasps                3:32.46         DQ  
      6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn)
 
Event 7  Girls 9 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reynolds, Poppy M          9 Wellington           3:25.00    3:13.20    3  
  2 Harland, Amy               9 Wrekin College       4:00.00    3:26.20    2  
  3 Fennell, Lauren F          9 Northgate            3:53.30    3:30.71    1  
  4 Gemmill, Caitlin           9 Wellington           4:09.54    4:01.14  
  5 Dudson, Harriet            9 Wellington           4:29.88    5:02.52  
 
Event 7  Girls 10 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Leleux, Eve               10 Wrekin College       2:42.89    2:46.01    3  
  2 Smith, Harriet            10 Market Drayton       3:15.10    2:50.23    2  
  3 Knowles, Hannah           10 Wrekin College       3:02.16    2:51.06    1  
  4 Courtman, Megan           10 Northgate            2:57.38    2:54.70  
  5 Dalziel, Natasha          10 Oswestry             2:57.70    3:03.40  
  6 Redwood, Megan            10 Wrekin College       3:45.00    3:13.27  
  7 Roach, Anastasia          10 Wrekin College       3:30.50    3:13.96  
  8 Suffell, Megan            10 Wrekin College       3:30.00    3:15.12  
  9 Blanks, Chloe             10 Market Drayton       3:24.04    3:18.08  
 10 Hughes, Keira             10 Wellington           3:24.00    3:21.12  
 11 Perry, Abigail            10 Oswestry             3:37.31    3:22.00  
 12 Laycock, Abigail          10 Wellington           3:29.90    3:25.34  
 13 Stead-Brennan, Rosie      10 Market Drayton       3:56.27    3:32.68  
 14 Stevens, Abigail          10 Wellington           4:00.23    3:35.42  
 15 Hampton, Grace            10 Market Drayton       3:46.00    3:43.56  
 16 Heath, Vikki              10 Northgate            3:56.14    3:54.31  
 17 Calloway, Ellie           10 Oswestry             4:12.91    4:23.12  
 
Event 7  Girls 11 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Phillips, Jade            11 Wasps                2:59.99    2:54.94    3  
  2 Walford, Laura            11 Oswestry             2:58.74    2:55.06    2  
  3 Gibb, Amber               11 Northgate            2:56.18    2:57.05    1  
  4 Wallace, Becky            11 Wellington           3:06.66    2:59.62  
  5 Wilkie, Holly             11 Oakengates           3:02.57    3:01.67  
  6 Rogers, Mollie            11 Wasps                2:57.10    3:04.87  
  7 Harris, Mia               11 Wellington           3:11.00    3:05.56  
  8 Nock, Megan               11 Oakengates           3:16.57    3:08.65  
  9 Edwards, Millie           11 Northgate            3:17.74    3:09.32  
 10 Rotchell, Sian            11 Wellington           3:33.92    3:13.02  
 11 Coupland, Georgia         11 Wellington           3:18.22    3:20.77  
 12 Whitty, Jemima            11 Northgate            3:10.25    3:22.49  
 13 Turner, Maisie            11 Market Drayton       4:44.21    3:33.06  
 
Event 7  Girls 12 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Griffiths, Olivia         12 Wellington           2:29.58    2:32.66    3  
  2 Nicholson, Maddie         12 Wasps                2:38.96    2:35.16    2  
  3 Cowie, Chloe              12 Wrekin College       2:30.15    2:36.08    1  
  4 Walker, Olivia            12 Wellington           2:44.72    2:42.30  
  5 Bramhill, Emily           12 Wrekin College       2:45.12    2:44.63  
  6 Walmsley, Abagael         12 Oswestry             2:48.98    2:45.01  
  7 Greenwood, Philippa       12 Wasps                2:47.96    2:49.48  
  8 Farmer, Amy               12 Wellington           3:01.89    2:52.90  
  9 Morris, Lowri             12 Market Drayton       3:09.30    3:00.27  
 10 Stevens, Nicole           12 Oakengates                NT    3:08.73  
 11 Hickinbottom, Lauren      12 Wellington           3:06.13    3:09.73  
 12 Thacker, Lucy             12 Wellington           3:29.16    3:20.18  
 
Event 7  Girls 13 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Savage, Claudia           13 Oswestry             2:33.26    2:34.15    3  
  2 Preston-McLeod, Sian      13 Wellington           2:29.18    2:39.55    2  
  3 Greenwood, Antoinette     13 Wasps                2:43.90    2:43.58    1  
  4 Wall, Felicity            13 Wellington           2:42.10    2:47.99  
  5 Sucret-Fullerlove, Luca   13 Northgate            2:54.27    2:48.57  
  6 Ward-Bevan, Naomi         13 Wellington           2:54.03    2:55.44  
  7 Smithurst, Sophie         13 Northgate            2:43.34    2:57.58  
  8 Formby, Grace             13 Wellington           3:12.00    3:01.32  
  9 Hellowell, Finlay         13 Wellington           3:06.53    3:03.60  
 10 Rotchell, Jessica         13 Wellington           3:20.00    3:07.28  
 11 Allen, Kimberley          13 Market Drayton       3:20.92    3:13.83  
 12 Lewis, Melody             13 Oakengates                NT    3:23.48  
 
Event 8  Boys 9 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Galloway, Daniel           9 Northgate            3:18.75    3:16.46    3  
  2 Childs, George             9 Northgate            3:55.20    3:47.59    2  
 -- Lockley, Carter            9 Wasps                4:11.68         DQ  
      8.2 Arms not brought forward over the water - fly
 -- Pryce, Sam                 9 Wellington           3:49.43         DQ  
      8.2 Arms not brought forward simultaneously - fly
 
Event 8  Boys 10 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Helliwell, Rhys           10 Wellington           3:02.28    3:04.63    3  
  2 French, Joshua            10 Oakengates           3:26.19    3:13.75    2  
  3 Smith-Machancoses, Olive  10 Northgate            3:19.17    3:14.49    1  
  4 Sanders, Harry            10 Northgate            3:18.78    3:18.05  
 -- Mears-Jones, Harrison     10 Wellington           4:18.30         DQ  
      8.2 Arms not brought forward over the water - fly
 -- Wilson, Callum            10 Oakengates                NT         DQ  
      8.2 Arms not brought forward over the water - fly
 -- Coburn, Joseph            10 Market Drayton       4:08.45         DQ  
      8.2 Arms not brought forward simultaneously - fly
 
Event 8  Boys 11 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Aaron             11 Oakengates           3:20.31    3:09.70    3  
  2 Bayley, Alex              11 Oswestry             3:40.88    3:26.24    2  
  3 Parkes, Callum            11 Oakengates                NT    3:36.55    1  
  4 Sears, Edan               11 Wellington           3:29.28    3:45.05  
 -- Scotcher, Thomas          11 Wasps                3:40.44         DQ  
      8.2 Arms not brought forward over the water - fly
 
Event 8  Boys 12 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Symington, Luca           12 Wellington           3:03.43    2:58.60    3  
  2 Fox, Oliver               12 Wasps                3:15.72    3:14.86    2  
  3 Harrison, Ben             12 Market Drayton       3:41.55    3:30.13    1  
  4 Creagh, Aidan             12 Wasps                3:30.91    3:33.67  
 -- Davies, Ross              12 Wellington           2:54.28         DQ  
      4.4 Start before starting signal - misc
 
Event 8  Boys 13 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roberts, Connor J         13 Northgate            2:58.22    3:01.71    3  
  2 Hall, Leon                13 Wasps                3:22.02    3:24.18    2  
  3 Sweetnam, Andrew          13 Wasps                3:22.01    3:31.16    1  
  4 Levitt, George            13 Wellington           3:33.90    3:33.07  
 -- Southall, Callum          13 Wasps                3:23.71         DQ  
      9.3 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke - IM
 
Event 9  Girls 9 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reynolds, Poppy M          9 Wellington           4:31.00    4:10.22    3  
  2 Harland, Amy               9 Wrekin College       5:00.00    4:25.84    2  
  3 Fennell, Lauren F          9 Northgate            4:49.10    4:27.96    1  
  4 Lewis, Amber               9 Oakengates                NT    4:55.17  
 
Event 9  Girls 10 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Courtman, Megan           10 Northgate            4:00.74    3:50.30    3  
  2 Leleux, Eve               10 Wrekin College       3:50.25    3:51.67    2  
  3 Knowles, Hannah           10 Wrekin College       3:52.13    3:53.58    1  
  4 Redwood, Megan            10 Wrekin College       4:25.00    3:53.74  
  5 Blanks, Chloe             10 Market Drayton       4:04.45    3:59.93  
  6 Laycock, Abigail          10 Wellington           4:11.86    4:06.63  
  7 Roach, Anastasia          10 Wrekin College       4:45.00    4:22.86  
  8 Suffell, Megan            10 Wrekin College       4:30.00    4:24.26  
  9 Stevens, Abigail          10 Wellington           4:32.35    4:24.39  
 10 Heath, Jessica M          10 Northgate            5:01.44    4:26.28  
 11 Perry, Abigail            10 Oswestry             4:50.66    4:29.07  
 12 Hampton, Grace            10 Market Drayton       4:39.00    4:38.16  
 13 Heath, Vikki              10 Northgate            5:12.82    5:14.42  
 -- Till, Kloe                10 Oakengates                NT         DQ  
      7.2 Stroke cycle not one arm stroke to one leg kick excluding last single arm stroke prior
 -- Moore, Isabelle           10 Wasps                4:10.93         DQ  
      7.4 Leg movements not simultaneous (alternating leg movement)
 
Event 9  Girls 11 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gibb, Amber               11 Northgate            3:40.17    3:32.63    3  
  2 Grice, Phoebe             11 Oakengates           4:04.47    3:35.87    2  
  3 Walford, Laura            11 Oswestry             3:58.22    3:49.28    1  
  4 Coupland, Georgia         11 Wellington           4:00.00    3:54.84  
  5 Whitty, Jemima            11 Northgate            3:55.13    3:56.19  
  6 Edwards, Millie           11 Northgate            3:56.40    3:56.93  
  7 Harris, Mia               11 Wellington           4:02.00    3:57.97  
  8 Rogers, Mollie            11 Wasps                4:03.19    4:00.98  
 
Event 9  Girls 12 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Griffiths, Olivia         12 Wellington           3:20.56    3:22.49    3  
  2 Nicholson, Maddie         12 Wasps                3:28.43    3:25.43    2  
  3 Bramhill, Emily           12 Wrekin College       3:25.86    3:27.77    1  
  4 Cowie, Chloe              12 Wrekin College       3:26.26    3:30.25  
  5 Farmer, Amy               12 Wellington           3:33.07    3:30.52  
  6 Greenwood, Philippa       12 Wasps                3:29.59    3:30.98  
  7 Morris, Lowri             12 Market Drayton       3:15.69    3:31.75  
  8 Stevens, Nicole           12 Oakengates                NT    4:02.52  
 -- Thacker, Lucy             12 Wellington           4:28.09         DQ  
      7.4 Leg movements not simultaneous (alternating leg movement)
 
Event 9  Girls 13 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Preston-McLeod, Sian      13 Wellington           3:15.66    3:16.82    3  
  2 Sucret-Fullerlove, Luca   13 Northgate            3:34.47    3:21.41    2  
  3 Greenwood, Antoinette     13 Wasps                3:27.82    3:27.97    1  
  4 Wall, Felicity            13 Wellington           3:29.28    3:28.33  
  5 Savage, Claudia           13 Oswestry             3:46.13    3:34.74  
  6 Hellowell, Finlay         13 Wellington           3:53.50    3:52.05  
  7 Lewis, Melody             13 Oakengates                NT    3:54.61  
  8 Formby, Grace             13 Wellington           4:09.00    3:57.73  
  9 Allen, Kimberley          13 Market Drayton       4:23.07    4:03.23  
 
Event 10  Boys 10 Year Olds 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 French, Joshua            10 Oakengates           3:19.83    3:33.22    3  
  2 Helliwell, Rhys           10 Wellington           3:19.28    3:40.29    2  
  3 King, jon                 10 Oakengates           4:27.32    4:10.75    1  
 
Event 10  Boys 11 Year Olds 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Parkes, Callum            11 Oakengates                NT    4:08.57    3  
 -- Wilson, Aaron             11 Oakengates           3:53.25         DQ  
      8.3 Movements of the legs not simultaneous
 
Event 10  Boys 12 Year Olds 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Symington, Luca           12 Wellington           3:15.24    3:06.52    3  
  2 Fox, Oliver               12 Wasps                3:26.86    3:22.73    2  
 
Event 10  Boys 13 Year Olds 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Southall, Callum          13 Wasps                3:46.14    3:47.40    3  
  2 Hall, Leon                13 Wasps                3:46.35    3:54.84    2