Licensed to Shropshire Co. ASA Champ Meet
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 23/02/2014 10:55 AM
               County Age Groups 2014 - 15/02/2014 to 23/02/2014               
                            County Age Groups 2014                             
                                    Results                                    
 
Event 27  Girls 10 Year Olds 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Esme Hughes               10 Titans               3:35.86    3:10.89    3  
       40.89  1:31.23  2:23.33  3:10.89                                    
  2 Eve Leleux                10 Wrekin               3:35.82    3:29.36    2  
       44.56  1:39.74  2:34.77  3:29.36                                    
 
Event 27  Girls 11 Year Olds 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lucy Armitage             11 Shrewsbury           2:58.84    2:48.47    3  
       38.79  1:22.18  2:06.22  2:48.47                                    
  2 Jade Hamilton             11 Titans               3:06.79    2:50.33    2  
       37.59  1:19.97  2:04.96  2:50.33                                    
  3 Phoebe Townsend           11 Titans               3:22.12    3:14.62    1  
       39.55  1:32.28  2:25.86  3:14.62                                    
 
Event 27  Girls 12 Year Olds 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ellinor Southward         12 Titans               2:45.80    2:35.13    3  
       35.04  1:15.04  1:54.87  2:35.13                                    
  2 Rosie Holland             12 Titans               2:47.01    2:42.05    2  
       35.95  1:17.32  1:59.19  2:42.05                                    
  3 Ella Thatcher-Plant       12 Wrekin               2:53.62    2:50.47    1  
       37.48  1:21.51  2:05.20  2:50.47                                    
  4 Sarala Chaterjee          12 Titans               2:57.40    2:54.11  
       38.60  1:22.96  2:08.43  2:54.11                                    
  5 Rebecca Morgan            12 Ludlow               3:11.64    2:56.26  
       38.92  1:24.92  2:11.76  2:56.26                                    
  6 Elizabeth Hedges          12 Shrewsbury           3:10.11    2:57.19  
       37.61  1:23.26  2:10.28  2:57.19                                    
  7 Tess Sanders              12 Wrekin               3:06.90    3:06.30  
       39.73  1:27.67  2:17.66  3:06.30                                    
 
Event 27  Girls 13 Year Olds 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cameron Minifie           13 Northgate            2:39.55    2:33.06    3  
       34.02  1:13.75  1:52.84  2:33.06                                    
  2 Holly Townson             13 Wrekin               2:45.50    2:36.97    2  
       35.40  1:15.12  1:57.02  2:36.97                                    
 
Event 27  Girls 14 Year Olds 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tazmin Pugh               14 Titans               2:18.69    2:18.69    3  
       31.33  1:06.67  1:42.83  2:18.69                                    
  2 Hannah Knight             14 Titans               2:25.00    2:25.36    2  
       32.45  1:09.17  1:47.11  2:25.36                                    
  3 Murrin Dalrymple          14 Titans               2:27.10    2:33.45    1  
  4 Connie Sanders            14 Wrekin               2:42.83    2:37.70  
       35.40  1:15.45  1:57.31  2:37.70                                    
  5 Eden Moseley              14 Titans               2:55.28    2:57.77  
       37.82  1:22.86  2:11.79  2:57.77                                    
 
Event 27  Girls 15 Year Olds 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Olivia Gardner            15 Titans               2:29.92    2:31.88    3  
       34.15  1:12.05  1:51.53  2:31.88                                    
  2 Chantelle Ridgway         15 Titans               2:42.68    2:37.78    2  
       34.32  1:14.24  1:55.49  2:37.78                                    
  3 Lolly Latham              15 Shrewsbury           2:48.09    2:51.15    1  
       37.34  1:19.93  2:51.15                                             
  4 Cerys Furlong             15 Northgate            2:49.28    2:56.55  
       36.89  1:20.14  2:08.53  2:56.55                                    
 -- Chloe Golding             15 Titans               2:19.43         DQ  
       31.64  1:07.62  1:44.44       DQ                                    
 
Event 27  Girls 16 Year Olds 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alex Harris               16 Wrekin               2:34.11    2:27.53    3  
       33.39  1:10.50  1:48.70  2:27.53                                    
 
Event 27  Girls 17 & Over 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Llawen Rossell-Smith      17 Titans               2:46.27    2:44.21    3  
       36.21  1:17.42  2:44.21                                             
 
Event 28  Boys 9 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Daniel Galloway            9 Northgate            3:18.69    3:05.40    3  
       44.82  1:32.10  2:20.06  3:05.40                                    
  2 Rhys Helliwell             9 Wellington           3:23.09    3:07.50    2  
       45.83  1:33.96  2:22.42  3:07.50                                    
  3 Travis Wood                9 Wrekin               3:16.69    3:10.99    1  
       47.61  1:37.15  2:24.81  3:10.99                                    
  4 Matthew Whitehead          9 Northgate            3:25.93    3:19.63  
       47.26  1:39.36  2:30.87  3:19.63                                    
  5 Carter Lockley             9 Wasps                3:38.83    3:33.92  
              1:42.69  2:39.17  3:33.92                                    
  6 Callum Wilson              9 Oakengates           3:48.26    3:35.42  
       49.19  1:45.65  2:42.32  3:35.42                                    
  7 Samuel Townson             9 Wrekin               3:59.40    3:47.06  
       54.28  1:53.77  2:50.59  3:47.06                                    
 
Event 28  Boys 10 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ben Holland               10 Titans               2:52.15    2:49.13    3  
       40.60  1:23.75  2:07.20  2:49.13                                    
  2 Omar Eldegwy              10 Titans               3:19.00    3:11.88    2  
       46.19  1:35.14  2:24.16  3:11.88                                    
  3 Harry Sanders             10 Northgate            3:15.80    3:14.37    1  
       46.15  1:34.99  2:26.30  3:14.37                                    
  4 Harvey Davies             10 Northgate            3:26.87    3:16.78  
       47.27  1:37.89  2:28.26  3:16.78                                    
  5 William Rowlings          10 Court                3:33.41    3:32.66  
 
Event 28  Boys 11 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Charlie Hutchison         11 Titans               2:44.20    2:35.49    3  
       36.67  1:16.47  1:55.96  2:35.49                                    
  2 Woody Goodall             11 Shrewsbury           2:51.50    2:47.35    2  
       40.28  1:23.06  2:06.43  2:47.35                                    
  3 Dante Des-Rosier          11 Wrekin               2:52.04    2:47.97    1  
       41.01  1:24.31  2:07.66  2:47.97                                    
  4 Kareem Eldegwy            11 Titans               2:49.29    2:48.01  
       40.43  1:23.14  2:05.99  2:48.01                                    
  5 Daniel Bowen              11 Northgate            2:49.13    2:49.66  
       40.64  1:24.52  2:07.65  2:49.66                                    
  6 Sebastian Imber           11 Wasps                3:13.96    3:07.49  
       44.47  1:33.32  2:22.19  3:07.49                                    
  7 Joe Rowley                11 Shrewsbury           3:16.69    3:07.95  
       43.82  1:31.81  2:21.36  3:07.95                                    
  8 Oliver Fox                11 Wasps                3:17.27    3:10.41  
       45.17  1:33.79  2:23.63  3:10.41                                    
  9 Aaron Wilson              11 Oakengates           3:15.41    3:10.94  
       43.87           2:24.96  3:10.94                                    
 10 Jack Cole                 11 Northgate            3:17.60    3:15.97  
       48.09  1:37.98  2:28.18  3:15.97                                    
 11 Josh Davies               11 Titans               3:18.95    3:20.32  
       47.65  1:39.23  2:30.57  3:20.32                                    
 -- Tom Vernon                11 Titans               3:18.98         DQ  
       52.61           2:51.16       DQ                                    
 
Event 28  Boys 12 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hector Pardoe             12 Titans               2:26.22    2:24.38    3  
       34.32  1:10.88  1:47.97  2:24.38                                    
  2 Adam Metcalf              12 Titans               2:58.65    2:36.58    2  
       36.78  1:17.11  1:57.68  2:36.58                                    
  3 Kieran Morris             12 Oswestry             2:35.64    2:38.20    1  
       36.71  1:17.58  1:58.89  2:38.20                                    
  4 Daniel Johnson            12 Wrekin               2:43.78    2:38.85  
       38.88  1:19.70  2:00.55  2:38.85                                    
  5 Joseph Care               12 Wrekin               2:53.67    2:46.76  
       39.10  1:21.94  2:05.52  2:46.76                                    
  6 Connor Roberts            12 Northgate            2:55.21    2:53.94  
       40.55  1:25.55  2:11.41  2:53.94                                    
 
Event 28  Boys 13 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Joseph Small              13 Titans               2:22.51    2:22.55    3  
       32.63  1:08.57  1:45.99  2:22.55                                    
  2 Harry Bamforth            13 Titans               2:28.86    2:27.05    2  
       34.42  1:11.49  1:49.37  2:27.05                                    
  3 Micheal Doyle             13 Shrewsbury           2:34.73    2:32.88    1  
       35.32  1:14.43  1:54.59  2:32.88                                    
  4 Ben Speck                 13 Oswestry             2:35.59    2:35.65  
       36.31  1:15.22  1:55.86  2:35.65                                    
  5 Jack Manning              13 Wrekin               2:40.61    2:37.31  
       38.51  1:19.31  2:00.10  2:37.31                                    
  6 Morgan Jones              13 Oswestry             2:54.01    2:38.72  
       35.80  1:15.87  1:58.07  2:38.72                                    
  7 Samuel Neeld              13 Wrekin               2:42.70    2:39.55  
       38.22  1:19.06  2:00.14  2:39.55                                    
  8 Lloyd Davies              13 Shrewsbury           2:46.85    2:43.86  
       40.31  1:22.70  2:04.43  2:43.86                                    
  9 Tom Haden                 13 Northgate            2:46.50    2:43.94  
       39.33  1:20.52  2:02.53  2:43.94                                    
 10 Ewan Dalziel              13 Shrewsbury           2:56.19    2:52.42  
       41.30  1:25.54  2:10.43  2:52.42                                    
 -- Callum Rawlings           13 Oswestry             2:36.34         DQ  
       35.70  1:13.92  1:52.79       DQ                                    
 
Event 28  Boys 14 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Luke Parker               14 Titans               2:18.84    2:19.21    3  
       31.80  1:06.66  1:42.56  2:19.21                                    
  2 Jacob Blakemore           14 Wrekin               2:21.65    2:20.82    2  
       32.99  1:08.61  1:45.29  2:20.82                                    
  3 Aron Preece               14 Shrewsbury           2:32.01    2:28.25    1  
       33.96  1:11.68  1:51.45  2:28.25                                    
  4 Tom Rowley                14 Shrewsbury           2:30.90    2:28.74  
       34.61  1:11.93  1:50.85  2:28.74                                    
  5 Jack Corson               14 Ludlow               2:29.35    2:29.09  
       33.46  1:10.66  2:29.09                                             
  6 Chris Cummings            14 Wellington           2:37.65    2:38.25  
       35.63  1:16.27  1:59.17  2:38.25                                    
  7 Charles Percox            14 Wrekin               2:45.20    2:38.74  
       38.48  1:19.97  2:01.98  2:38.74                                    
 
Event 28  Boys 15 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jacob Jackson             15 Titans               2:16.46    2:12.36    3  
       30.69  1:03.53  1:38.17  2:12.36                                    
  2 Billy Hunt                15 Oswestry             2:29.31    2:25.44    2  
       33.85  1:11.25  1:49.19  2:25.44                                    
  3 James Bramhill            15 Wrekin               2:30.00    2:28.55    1  
       35.69  1:13.41  1:51.85  2:28.55                                    
  4 Edward Saxon              15 Shrewsbury           2:30.14    2:29.08  
       33.86  1:11.92  1:51.05  2:29.08                                    
  5 Tom Lloyd                 15 Titans               2:32.29    2:29.30  
       35.82  1:13.92  1:52.10  2:29.30                                    
  6 Thomas Holland            15 Titans               2:37.88    2:32.79  
       37.29  1:16.37  1:55.10  2:32.79                                    
  7 William Carter            15 Shrewsbury           2:31.68    2:36.19  
       36.25  1:15.14  1:55.54  2:36.19                                    
 
Event 28  Boys 16 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hayden Griffiths          16 Titans               2:06.07    2:07.30    3  
       29.63  1:01.91  1:34.44  2:07.30                                    
  2 Alfie Pardoe              16 Titans               2:18.77    2:17.61    2  
       32.38  1:07.24  1:42.60  2:17.61                                    
 
Event 28  Boys 17 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Callum Nortje             17 Titans               2:10.44    2:06.04    3  
       29.86  1:01.76  1:33.83  2:06.04                                    
  2 Daniel Jones              17 Oswestry             2:09.89    2:10.20    2  
       29.46  1:01.82  1:36.63  2:10.20                                    
  3 Elliot Hughes             17 Titans               2:24.90    2:14.95    1  
       31.26  1:05.87  1:40.95  2:14.95                                    
  4 Tom Horswood              17 Shrewsbury           2:15.47    2:15.49  
       31.70  1:05.63  1:41.02  2:15.49                                    
  5 Tal Davies                17 Oswestry             2:13.85    2:15.54  
       32.39  1:06.52  1:41.60  2:15.54                                    
  6 Max Dalziel               17 Shrewsbury           2:23.05    2:22.92  
       33.76  1:09.87  1:46.64  2:22.92                                    
 
Event 29  Girls 10-11 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lucy Armitage             11 Shrewsbury           1:07.91    1:05.41    3  
       31.71  1:05.41                                                      
  2 Gemma Hughes              11 Shrewsbury           1:12.14    1:08.70    2  
       33.70  1:08.70                                                      
  3 Phoebe Townsend           11 Titans               1:09.40    1:08.77    1  
       32.84  1:08.77                                                      
  4 Jade Hamilton             11 Titans               1:09.58    1:09.53  
       33.37  1:09.53                                                      
  5 Elle Humphries            11 Northgate            1:14.50    1:10.52  
       34.11  1:10.52                                                      
  6 Louise Edmunds            11 Northgate            1:14.96    1:12.11  
       35.10  1:12.11                                                      
  7 Maddie Nicholson          11 Wasps                1:14.39    1:12.21  
       34.78  1:12.21                                                      
  8 Ella Townson              11 Wrekin               1:14.52    1:12.70  
       35.31  1:12.70                                                      
  9 Esme Hughes               10 Titans               1:11.90    1:13.19  
       35.09  1:13.19                                                      
 10 Abi Parker                11 Titans               1:13.84    1:13.47  
       35.28  1:13.47                                                      
 11 Sophia Motala-Evans       11 Shrewsbury           1:18.20    1:13.66  
 12 Philippa Greenwood        11 Wasps                1:18.57    1:16.20  
       36.14  1:16.20                                                      
 13 Eve Leleux                10 Wrekin               1:18.50    1:17.21  
       36.73  1:17.21                                                      
 14 Abi Whitehead             11 Northgate            1:18.03    1:18.94  
       37.64  1:18.94                                                      
 15 Jessica Michie            11 Oswestry             1:17.51    1:22.12  
       38.51  1:22.12                                                      
 16 Anya Preece               10 Shrewsbury           1:17.20    1:23.61  
       40.08  1:23.61                                                      
 17 Natasha Dalziel           10 Shrewsbury           1:17.00    1:23.81  
       38.62  1:23.81                                                      
 18 Abigail Perry             10 Oswestry             1:17.21    1:29.07  
       41.37  1:29.07                                                      
 19 Hannah Shakeshaft         11 Titans               1:18.88    1:31.14  
       43.43  1:31.14                                                      
 -- Hannah Moseley            11 Court                1:16.31         DQ  
       35.81       DQ                                                      
 
Event 29  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ellinor Southward         12 Titans               1:01.60    1:02.23    3  
       30.02  1:02.23                                                      
  2 Zara Leleux               12 Wrekin               1:06.63    1:04.46    2  
       31.32  1:04.46                                                      
  3 Charlotte Williams        12 Titans               1:05.70    1:04.86    1  
  4 Rosie Holland             12 Titans               1:05.81    1:06.57  
       32.42  1:06.57                                                      
  5 Elizabeth Hedges          12 Shrewsbury           1:08.49    1:08.23  
       32.93  1:08.23                                                      
  6 Rebecca Morgan            12 Ludlow               1:11.34    1:10.14  
       33.46  1:10.14                                                      
  7 Ella Thatcher-Plant       12 Wrekin               1:09.42    1:10.52  
  8 Tess Sanders              12 Wrekin               1:11.34    1:10.81  
       33.85  1:10.81                                                      
  9 Olivia Griffiths          12 Wellington           1:11.66    1:10.94  
       34.46  1:10.94                                                      
 10 Chloe Cowie               12 Wrekin               1:13.62    1:12.04  
       35.42  1:12.04                                                      
 11 Claudia Savage            12 Oswestry             1:14.35    1:13.84  
       35.38  1:13.84                                                      
 12 Sarala Chaterjee          12 Titans               1:15.57    1:14.39  
       35.39  1:14.39                                                      
 13 Charlotte Smith           12 Wasps                1:14.99    1:14.96  
       35.78  1:14.96                                                      
 
Event 29  Girls 13 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holly Townson             13 Wrekin               1:01.65    1:01.30    3  
       30.08  1:01.30                                                      
  2 Cameron Minifie           13 Northgate            1:04.40    1:03.38    2  
       30.94  1:03.38                                                      
  3 Sian Preston-Mcleod       13 Wellington           1:10.93    1:09.16    0.5
       33.18  1:09.16                                                      
  3 Melissa Pugh              13 Shrewsbury           1:09.51    1:09.16    0.5
       32.80  1:09.16                                                      
  5 Grace Shorrock            13 Shrewsbury           1:11.59    1:09.54  
       32.97  1:09.54                                                      
  6 Jenna Edmunds             13 Northgate            1:10.68    1:12.67  
       34.17  1:12.67                                                      
  7 Emma Combes               13 Shrewsbury           1:11.70    1:13.79  
       35.18  1:13.79                                                      
  8 Ellie Russell             13 Shrewsbury           1:11.01    1:15.98  
 
Event 29  Girls 14 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tazmin Pugh               14 Titans               1:01.58    1:00.28    3  
       29.45  1:00.28                                                      
  2 Hannah Knight             14 Titans               1:01.20    1:01.80    2  
  3 Eleanor Sykes             14 Shrewsbury           1:02.90    1:03.00    1  
       30.44  1:03.00                                                      
  4 Murrin Dalrymple          14 Titans                 59.62    1:03.97  
       30.28  1:03.97                                                      
  5 Ffion Gilbert             14 Ludlow               1:03.22    1:04.14  
       30.87  1:04.14                                                      
  6 Ellie Hatton              14 Wrekin               1:04.90    1:04.77  
       31.77  1:04.77                                                      
  7 Connie Sanders            14 Wrekin               1:04.17    1:05.06  
       18.37  1:05.06                                                      
  8 Jennie Ballinger          14 Northgate            1:05.69    1:05.57  
       31.36  1:05.57                                                      
  9 Georgia Churm             14 Wellington           1:08.15    1:08.66  
       33.70  1:08.66                                                      
 10 Sunetra Chaterjee         14 Titans               1:08.88    1:08.70  
 11 Megan Potts               14 Shrewsbury           1:08.06    1:08.73  
       32.83  1:08.73                                                      
 12 Eden Moseley              14 Titans               1:08.62    1:10.17  
       34.12  1:10.17                                                      
 13 Charlotte Lucas           14 Wellington           1:08.90    1:10.51  
       33.31  1:10.51                                                      
 
Event 29  Girls 15 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chloe Golding             15 Titans                 58.56      58.92    3  
       28.68    58.92                                                      
  2 Olivia Gardner            15 Titans               1:00.20    1:00.54    2  
       29.69  1:00.54                                                      
  3 Chantelle Ridgway         15 Titans               1:01.90    1:02.72    1  
       30.46  1:02.72                                                      
  4 Lucy Fairbanks            15 Shrewsbury           1:02.90    1:03.42  
       36.51  1:03.42                                                      
  5 Jodie Beddow              15 Shrewsbury           1:06.70    1:06.63  
       31.87  1:06.63                                                      
  6 Cerys Furlong             15 Northgate            1:07.08    1:08.54  
  7 Lolly Latham              15 Shrewsbury           1:08.00    1:10.68  
  8 Katie Deakin              15 Mdsc                 1:08.00    1:10.94  
       33.49  1:10.94                                                      
  9 Ffion Butler              15 Shrewsbury           1:14.05    1:15.05  
       36.76  1:15.05                                                      
 
Event 29  Girls 16 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Issy Lester               16 Shrewsbury           1:00.81    1:01.37    3  
       29.85  1:01.37                                                      
  2 Alex Harris               16 Wrekin               1:02.98    1:02.68    2  
       30.46  1:02.68                                                      
  3 Anouska Gwilliam          16 Titans               1:02.29    1:03.06    1  
       30.41  1:03.06                                                      
  4 Madeleine Wong            16 Wellington           1:06.73    1:05.62  
       31.37  1:05.62                                                      
  5 Isla Meredith             16 Ludlow               1:05.85    1:07.01  
       40.58  1:07.01                                                      
 
Event 29  Girls 17 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Claire Beddow             17 Shrewsbury           1:02.17    1:01.50    3  
       29.79  1:01.50                                                      
  2 Llawen Rossell-Smith      17 Titans               1:05.24    1:05.08    2  
       31.75  1:05.08                                                      
  3 Heulwen Gilbert           18 Ludlow               1:04.86    1:06.83    1  
       31.55  1:06.83                                                      
  4 Kate Grindley             17 Shrewsbury           1:06.32    1:07.95  
       32.45  1:07.95                                                      
 
Event 30  Boys 10-11 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Charlie Hutchison         11 Titans               1:36.20    1:27.97    3  
       41.50  1:27.97                                                      
  2 Mitchell Hunt             11 Oswestry             1:32.70    1:31.33    2  
       43.87  1:31.33                                                      
  3 Henry Willis              11 Northgate            1:44.70    1:35.79    1  
       44.32  1:35.79                                                      
  4 Ben Holland               10 Titans               1:40.34    1:37.30  
       47.47  1:37.30                                                      
  5 Kareem Eldegwy            11 Titans               1:37.31    1:37.43  
       46.71  1:37.43                                                      
  6 Harry Sanders             10 Northgate            1:44.54    1:40.59  
       48.95  1:40.59                                                      
  7 Josh Davies               11 Titans               1:45.03    1:43.03  
       50.48  1:43.03                                                      
  8 Dante Des-Rosier          11 Wrekin               1:44.90    1:43.20  
       49.59  1:43.20                                                      
  9 Gabriel Wong              11 Wellington           1:44.75    1:43.72  
       48.94  1:43.72                                                      
 10 Sebastian Imber           11 Wasps                1:43.00    1:44.80  
       49.34  1:44.80                                                      
 11 Woody Goodall             11 Shrewsbury           1:44.40    1:45.82  
       50.12  1:45.82                                                      
 12 Omar Eldegwy              10 Titans               1:45.07    1:51.08  
       54.59  1:51.08                                                      
 
Event 30  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Adam Metcalf              12 Titans               1:23.50    1:25.20    3  
       39.85  1:25.20                                                      
  2 Hector Pardoe             12 Titans               1:34.97    1:25.65    2  
       41.17  1:25.65                                                      
  3 Joseph Care               12 Wrekin               1:31.05    1:27.33    1  
       41.93  1:27.33                                                      
  4 Kieran Morris             12 Oswestry             1:38.92    1:28.12  
       41.32  1:28.12                                                      
  5 Daniel Johnson            12 Wrekin               1:36.40    1:29.82  
       43.39  1:29.82                                                      
  6 Daniel Grindley           12 Shrewsbury           1:36.35    1:32.55  
       42.97  1:32.55                                                      
  7 Ben Northall              12 Titans               1:39.78    1:39.12  
       47.56  1:39.12                                                      
 
Event 30  Boys 13 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tyler Mclean              13 Titans               1:13.80    1:16.87    3  
       36.34  1:16.87                                                      
  2 Joseph Small              13 Titans               1:30.32    1:18.26    2  
       37.59  1:18.26                                                      
  3 Jack Manning              13 Wrekin               1:20.25    1:19.42    1  
       37.53  1:19.42                                                      
  4 Samuel Neeld              13 Wrekin               1:24.55    1:23.40  
       39.56  1:23.40                                                      
  5 Micheal Doyle             13 Shrewsbury           1:26.63    1:23.45  
       39.68  1:23.45                                                      
  6 Ben Speck                 13 Oswestry             1:25.20    1:25.03  
       39.31  1:25.03                                                      
  7 Harry Bamforth            13 Titans               1:32.87    1:27.80  
       41.88  1:27.80                                                      
  8 Lloyd Davies              13 Shrewsbury           1:23.43    1:31.19  
       43.56  1:31.19                                                      
 
Event 30  Boys 14 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jacob Blakemore           14 Wrekin               1:19.72    1:16.74    3  
       36.56  1:16.74                                                      
  2 Joel Roura                14 Wellington           1:16.69    1:17.85    2  
       35.90  1:17.85                                                      
  3 Aron Preece               14 Shrewsbury           1:26.11    1:24.15    1  
       40.08  1:24.15                                                      
  4 Charles Percox            14 Wrekin               1:27.05    1:26.86  
       41.93  1:26.86                                                      
 
Event 30  Boys 15 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tom Sykes                 15 Shrewsbury           1:10.38    1:09.29    3  
       32.57  1:09.29                                                      
  2 Billy Hunt                15 Oswestry             1:14.94    1:12.87    2  
       33.70  1:12.87                                                      
  3 Jacob Jackson             15 Titans               1:21.30    1:18.61    1  
       37.20  1:18.61                                                      
  4 James Bramhill            15 Wrekin               1:21.77    1:18.67  
       37.10  1:18.67                                                      
  5 Joey Ellis-Perks          15 Northgate            1:22.45    1:22.72  
       37.87  1:22.72                                                      
  6 Oliver Preece             15 Oakengates           1:22.03    1:23.21  
       38.75  1:23.21                                                      
  7 Tom Lloyd                 15 Titans               1:22.97    1:23.44  
       39.13  1:23.44                                                      
  8 Thomas Holland            15 Titans               1:22.98    1:24.64  
       40.18  1:24.64                                                      
 
Event 30  Boys 16 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hayden Griffiths          16 Titans               1:08.40    1:09.22    3  
       32.91  1:09.22                                                      
  2 Will Slawson              16 Shrewsbury           1:14.67    1:11.76    2  
       34.44  1:11.76                                                      
  3 Alfie Pardoe              16 Titans               1:14.40    1:16.65    1  
       35.98  1:16.65                                                      
  4 Jack Sanders              16 Wrekin               1:15.68    1:16.70  
       35.77  1:16.70                                                      
  5 Thomas Preston-Mcleod     16 Wellington           1:17.70    1:20.32  
       36.78  1:20.32                                                      
 
Event 30  Boys 17 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Daniel Jones              17 Oswestry             1:07.29    1:08.03    3  
       32.50  1:08.03                                                      
  2 Callum Nortje             17 Titans               1:13.99    1:11.26    2  
       33.49  1:11.26                                                      
  3 Tom Horswood              17 Shrewsbury           1:12.19    1:11.79    1  
       33.39  1:11.79                                                      
  4 Elliot Hughes             17 Titans               1:18.11    1:17.21  
       36.74  1:17.21                                                      
  5 Max Dalziel               17 Shrewsbury           1:18.00    1:20.91  
       37.67  1:20.91                                                      
 
Event 31  Boys 9 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rhys Helliwell             9 Wellington             43.65      40.64    3  
  2 Daniel Galloway            9 Northgate              44.67      41.66    2  
  3 Matthew Whitehead          9 Northgate              46.36      42.80    1  
  4 Travis Wood                9 Wrekin                 43.50      44.00  
  5 Conal Smith                9 Court                  48.37      45.82  
  6 Callum Wilson              9 Oakengates             49.31      46.08  
  7 jon King                   9 Oakengates             50.69      47.58  
  8 Samuel Townson             9 Wrekin                 53.10      49.56  
  9 George Childs              9 Northgate              50.94      49.57  
 
Event 31  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oliver Morgan             10 Ludlow                 42.65      36.08    3  
  2 Ben Holland               10 Titans                 40.27      38.97    2  
  3 Joshua French             10 Oakengates             47.91      43.17    1  
  4 Oliver Smith-Machancoses  10 Northgate              45.10      43.53  
  5 Harry Sanders             10 Northgate              43.59      43.96  
  6 Callum Parkes             10 Oakengates             46.53      44.11  
  7 Jake Sutton               10 Northgate              49.23      44.41  
  8 Harvey Davies             10 Northgate              46.15      44.71  
  9 Omar Eldegwy              10 Titans                 46.62      45.32  
 10 Keegan Wilson             10 Oswestry               47.22      46.32  
 11 William Rowlings          10 Court                  45.72      46.68  
 12 Euan Morris               10 Mdsc                   49.80      46.84  
 
Event 31  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Charlie Hutchison         11 Titans                 36.54      34.99    3  
  2 Dante Des-Rosier          11 Wrekin                 39.52      38.45    2  
  3 Mitchell Hunt             11 Oswestry               38.14      38.59    1  
  4 Kareem Eldegwy            11 Titans                 40.17      39.36  
  5 Henry Willis              11 Northgate              40.63      39.61  
  6 Aaron Wilson              11 Oakengates             42.54      40.78  
  7 Joe Rowley                11 Shrewsbury             43.51      41.14  
  8 Oliver Fox                11 Wasps                  43.11      41.51  
  9 Sebastian Imber           11 Wasps                  41.87      42.86  
 10 Josh Davies               11 Titans                 41.43      45.20  
 11 Jack Cole                 11 Northgate              44.30      45.41  
 12 Tom Vernon                11 Titans                 47.26      46.52  
 
Event 31  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hector Pardoe             12 Titans                 34.81      32.97    3  
  2 Adam Metcalf              12 Titans                 35.64      33.54    2  
  3 Kieran Morris             12 Oswestry               34.90      34.13    1  
  4 Joseph Care               12 Wrekin                 39.01      36.05  
  5 Daniel Johnson            12 Wrekin                 36.64      36.88  
  6 Connor Roberts            12 Northgate              38.73      37.80  
  7 Ben Northall              12 Titans                 38.71      38.43  
  8 Ross Davies               12 Wellington             40.89      38.68  
  9 Jacob Shinton             12 Northgate              41.73      40.32  
 
Event 31  Boys 13 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Joseph Small              13 Titans                 30.23      30.22    3  
  2 Morgan Jones              13 Oswestry               34.69      33.36    2  
  3 Harry Bamforth            13 Titans                 34.86      33.70    1  
  4 Jack Manning              13 Wrekin                 35.07      34.03  
  5 Ben Speck                 13 Oswestry               33.85      34.46  
  6 Callum Rawlings           13 Oswestry               35.38      34.67  
  7 Micheal Doyle             13 Shrewsbury             35.51      34.71  
  8 Samuel Neeld              13 Wrekin                 36.96      35.00  
  9 Lloyd Davies              13 Shrewsbury             37.18      36.21  
 10 Ewan Dalziel              13 Shrewsbury             39.71      38.32  
 11 Benjamin Bush             13 Wellington             40.80      39.06  
 
Event 31  Boys 14 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Luke Parker               14 Titans                 34.85      30.70    3  
  2 Jacob Blakemore           14 Wrekin                 32.28      31.38    2  
  3 Aron Preece               14 Shrewsbury             33.56      31.59    1  
  4 Jack Corson               14 Ludlow                 32.44      32.21  
  5 Tom Rowley                14 Shrewsbury             34.46      32.54  
  6 Joel Roura                14 Wellington             34.91      32.75  
  7 Charles Percox            14 Wrekin                 36.06      34.27  
  8 Chris Cummings            14 Wellington             34.02      34.49  
 
Event 31  Boys 15 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jacob Jackson             15 Titans                 28.45      27.54    3  
  2 Edward Saxon              15 Shrewsbury             31.15      30.16    2  
  3 Billy Hunt                15 Oswestry               31.85      31.29    1  
  4 Tom Turner                15 Shrewsbury             34.51      32.47  
  5 Tom Sykes                 15 Shrewsbury             33.96      32.73  
  6 James Bramhill            15 Wrekin                 33.25      33.71  
  7 Tom Lloyd                 15 Titans                 34.34      34.34  
  8 William Carter            15 Shrewsbury             33.04      34.48  
  9 Thomas Holland            15 Titans                 34.78      34.93  
 
Event 31  Boys 16 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hayden Griffiths          16 Titans                 28.26      27.97    3  
  2 Will Slawson              16 Shrewsbury             30.11      29.06    2  
  3 Alfie Pardoe              16 Titans                 31.39      30.02    1  
 
Event 31  Boys 17 & Over 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Daniel Jones              17 Oswestry               27.51      26.73    3  
  2 Callum Nortje             17 Titans                 28.86      27.46    2  
  3 Tal Davies                17 Oswestry               29.01      29.05    1  
  4 Elliot Hughes             17 Titans                 30.79      29.13  
  5 Tom Horswood              17 Shrewsbury             29.34      30.23  
  6 Max Dalziel               17 Shrewsbury             31.05      31.06  
 
Event 32  Girls 9 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Megan Courtman             9 Northgate              40.16      37.07    3  
  2 Annie Grimsdale            9 Wellington             39.90      37.22    2  
  3 Chloe Blanks               9 Mdsc                   40.59      39.79    1  
  4 Poppy Mae Reynolds         9 Wellington             44.31      40.31  
  5 Grace Hampton              9 Mdsc                   44.47      41.10  
  6 Emily Starynskyj           9 Northgate              44.53      43.22  
  7 Eloise Bowyer              9 Titans                 47.09      44.69  
 
Event 32  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Esme Hughes               10 Titans                 32.56      33.34    3  
  2 Jodi Bletcher             10 Court                  35.93      34.59    2  
  3 Abbie Nolan               10 Northgate              38.29      36.50    1  
  4 Eve Leleux                10 Wrekin                 37.34      36.61  
  5 Layla Barnett             10 Northgate              40.40      37.30  
  6 Natasha Dalziel           10 Shrewsbury             36.84      37.54  
  7 Millie Edwards            10 Northgate              39.34      37.66  
  8 Anya Preece               10 Shrewsbury             38.13      37.86  
  9 Hannah Knowles            10 Wrekin                 37.60      37.90  
 10 Megan Thomas              10 Northgate              40.17      38.27  
 11 Matilda Dugdale           10 Northgate              42.50      38.77  
 12 Abigail Perry             10 Oswestry               41.56      39.29  
 13 Charlotte Baugh           10 Oakengates             40.10      39.98  
 14 Keira Hughes              10 Wellington             45.03      40.33  
 15 Maisie Turner             10 Mdsc                   42.67      40.53  
 
Event 32  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lucy Armitage             11 Shrewsbury             31.20      30.78    3  
  2 Gemma Hughes              11 Shrewsbury             33.17      31.49    2  
  3 Phoebe Townsend           11 Titans                 31.61      31.98    1  
  4 Jade Hamilton             11 Titans                 32.04      32.35  
  5 Maddie Nicholson          11 Wasps                  33.61      32.71  
  6 Kate Grimsdale            11 Wellington             33.70      33.04  
  7 Abi Parker                11 Titans                 33.97      34.04  
  8 Philippa Greenwood        11 Wasps                  35.83      34.08  
  9 Hannah Moseley            11 Court                  34.35      34.33  
 10 Abi Whitehead             11 Northgate              34.42      34.64  
 11 Elle Humphries            11 Northgate              36.29      34.71  
 12 Ella Townson              11 Wrekin                 34.78      34.84  
 13 Maisie Smith              11 Court                  36.48      35.11  
 14 Gwenith Rogers            11 Court                  38.70      36.18  
 15 Jessica Michie            11 Oswestry               37.25      36.70  
 16 Rebecca Wallace           11 Wellington             37.94      36.71  
 17 Daniela Gelmetti          11 Shrewsbury             37.45      37.96  
 18 Megan Nock                11 Wellington             39.14      38.37  
 19 Jemima Whitty             11 Northgate              39.49      38.92  
 20 Hannah Shakeshaft         11 Titans                 42.12      39.10  
 21 Amy Wilson                11 Northgate              42.16      39.23  
 22 Phoebe Grice              11 Oakengates             41.84      40.19  
 23 Sian Rotchell             11 Wellington             42.10      41.18  
 24 Millie Clarke             11 Mdsc                   41.99      41.42  
 25 Rebecca Jones             11 Northgate              42.02      59.90  
 
Event 32  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ellinor Southward         12 Titans                 29.24      29.00    3  
  2 Charlotte Williams        12 Titans                 30.19      30.16    2  
  3 Zara Leleux               12 Wrekin                 31.49      30.22    1  
  4 Elizabeth Hedges          12 Shrewsbury             32.12      31.11  
  5 Rosie Holland             12 Titans                 31.59      31.26  
  6 Rebecca Morgan            12 Ludlow                 32.13      31.73  
  7 Ella Thatcher-Plant       12 Wrekin                 33.10      32.21  
  8 Olivia Griffiths          12 Wellington             33.25      32.82  
  9 Tess Sanders              12 Wrekin                 33.32      32.87  
 10 Chloe Cowie               12 Wrekin                 34.03      33.73  
 11 Rosie Corston             12 Ludlow                 34.67      34.09  
 12 Sarala Chaterjee          12 Titans                 34.99      34.15  
 13 Claudia Savage            12 Oswestry               34.05      34.25  
 14 Holly Blanks              12 Mdsc                   37.17      35.48  
 15 Chloe Wilson              12 Oswestry               35.94      35.75  
 16 Lowri Morris              12 Mdsc                   37.00      35.88  
 17 Abbie Dale                12 Oakengates             39.06      36.39  
 18 Freya Cox                 12 Northgate              38.56      36.41  
 19 Fay Barrett               12 Court                  36.57      36.46  
 20 Shannon Carter            12 Court                  39.60      36.53  
 21 Charlotte Smith           12 Wasps                  34.92      36.60  
 22 Emily Bramhill            12 Wrekin                 37.23      36.68  
 23 Ella Davies               12 Court                  38.89      37.00  
 24 Amy Farmer                12 Wellington             38.69      37.41  
 25 Lauren Hickinbottom       12 Wellington             38.03      38.25  
 26 Leigh Evans               12 Titans                 39.68      38.69  
 27 Grace Formby              12 Wellington             39.20      39.78  
 
Event 32  Girls 13 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holly Townson             13 Wrekin                 29.68      28.09    3  
  2 Cameron Minifie           13 Northgate              30.78      29.41    2  
  3 Bethan Rogers             13 Court                  33.03      31.12    1  
  4 Grace Shorrock            13 Shrewsbury             32.26      31.57  
  5 Melissa Pugh              13 Shrewsbury             31.01      31.91  
  6 Sian Preston-Mcleod       13 Wellington             33.06      32.03  
  7 Emma Combes               13 Shrewsbury             34.28      33.36  
  8 Yen Tran                  13 Court                  35.27      34.29  
  9 Finlay Hellowell          13 Wellington             37.06      34.78  
 10 Luca Sucret-Fullerlove    13 Northgate              36.72      34.79  
 11 Felicity Wall             13 Wellington             36.86      35.09  
 12 Molly Farmer              13 Wellington             35.76      35.72  
 13 Francesca Gelmetti        13 Shrewsbury             37.02      35.87  
 14 Sophie Bush               13 Wellington             37.20      37.06  
 15 Melody Lewis              13 Oakengates             37.35      37.13  
 16 Amber Culbert             13 Court                  36.59      38.62  
 
Event 32  Girls 14 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tazmin Pugh               14 Titans                 29.04      28.39    3  
  2 Eleanor Sykes             14 Shrewsbury             29.35      29.08    2  
  3 Hannah Knight             14 Titans                 29.03      29.17    1  
  4 Ffion Gilbert             14 Ludlow                 28.90      29.19  
  5 Murrin Dalrymple          14 Titans                 28.91      29.72  
  6 Ellie Hatton              14 Wrekin                 30.51      30.36  
  7 Connie Sanders            14 Wrekin                 30.25      30.59  
  8 Jennie Ballinger          14 Northgate              31.00      30.69  
  9 Georgia Churm             14 Wellington             30.78      30.84  
 10 Eden Moseley              14 Titans                 31.58      31.72  
 11 Charlotte Lucas           14 Wellington             32.40      31.81  
 12 Megan Potts               14 Shrewsbury             31.06      32.03  
 13 Sunetra Chaterjee         14 Titans                 32.22      32.34  
 
Event 32  Girls 15 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chloe Golding             15 Titans                 27.60      27.70    3  
  2 Olivia Gardner            15 Titans                 28.15      28.32    2  
  3 Chantelle Ridgway         15 Titans                 28.44      29.03    1  
  4 Lucy Fairbanks            15 Shrewsbury             30.28      29.99  
  5 Jodie Beddow              15 Shrewsbury             30.52      30.36  
  6 Hannah R Greig            15 Oswestry               30.41      30.43  
  7 Cerys Furlong             15 Northgate              31.70      31.69  
  8 Katie Deakin              15 Mdsc                   31.64      32.17  
  9 Megan Robson              15 Oakengates             31.41      32.37  
 10 Rebecca Deakin            15 Mdsc                   31.72      32.40  
 
Event 32  Girls 16 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Issy Lester               16 Shrewsbury             28.51      28.71    3  
  2 Alex Harris               16 Wrekin                 29.77      29.34    2  
  3 Anouska Gwilliam          16 Titans                 29.59      29.82    1  
  4 Isla Meredith             16 Ludlow                 29.91      30.28  
  5 Emma Scriven              16 Mdsc                   31.54      31.09  
  6 Abi Leech                 16 Shrewsbury             31.10      32.42  
 
Event 32  Girls 17 & Over 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Claire Beddow             17 Shrewsbury             28.98      28.98    3  
  2 Llawen Rossell-Smith      17 Titans                 30.91      30.36    2  
  3 Heulwen Gilbert           18 Ludlow                 29.51      30.47    1  
  4 Kate Grindley             17 Shrewsbury             31.26      31.06  
 
Event 33  Boys 9 Year Olds 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Daniel Galloway            9 Northgate            6:03.60    5:47.18    3  
       39.59  1:23.74  2:08.52  2:52.95  3:37.37  4:22.10  5:06.18  5:47.18
  2 Rhys Helliwell             9 Wellington           6:36.40    5:53.66    2  
       43.33  1:27.82  2:13.60  2:58.20  3:43.49  4:28.41  5:14.02  5:53.66
  3 Travis Wood                9 Wrekin               6:14.14    5:54.50    1  
       40.11  1:26.45  2:11.68  2:57.25  3:42.20  4:28.06  5:11.17  5:54.50
  4 Matthew Whitehead          9 Northgate            6:59.89    6:30.00  
       41.58  1:30.88  2:20.35  3:10.63  4:01.31  4:51.61  5:41.52  6:30.00
 
Event 33  Boys 10 Year Olds 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ben Holland               10 Titans               5:13.70    5:03.16    3  
       36.61  1:15.94  1:53.86  2:31.75  3:09.38  3:47.58  4:26.20  5:03.16
  2 Oliver Smith-Machancoses  10 Northgate            6:01.00    5:47.03    2  
       39.29  1:22.27  2:06.68  2:51.87  3:36.64  4:21.19  5:05.36  5:47.03
  3 Omar Eldegwy              10 Titans               6:04.46    5:58.75    1  
       40.10  1:24.71  2:09.45  2:54.73  3:40.29  4:26.34  5:13.15  5:58.75
  4 Harvey Davies             10 Northgate            6:29.68    6:10.97  
       41.33  1:26.59  2:12.93  3:00.93  3:48.62  4:37.26  5:25.11  6:10.97
  5 Harry Sanders             10 Northgate            6:02.80    6:13.79  
       41.49  1:28.56  2:16.38  3:04.34  3:52.91  4:40.46  5:27.34  6:13.79
  6 Joshua French             10 Oakengates           6:30.00    6:15.56  
       40.45  1:26.21  2:13.25  3:01.92  3:50.40  4:38.80  5:27.09  6:15.56
 
Event 33  Boys 11 Year Olds 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Charlie Hutchison         11 Titans               4:42.57    4:40.73    3  
     1:07.75  1:43.79  2:19.97  2:55.12  3:30.97  4:06.48  4:40.73         
  2 Kareem Eldegwy            11 Titans               5:09.61    5:11.20    2  
       35.54  1:13.55  1:52.45  2:31.36  3:10.46  3:50.83  4:31.57  5:11.20
  3 Dante Des-Rosier          11 Wrekin               5:23.88    5:19.09    1  
       38.08  1:19.05  1:59.73  2:40.03  3:20.38  4:00.63  4:40.62  5:19.09
  4 Woody Goodall             11 Shrewsbury           5:39.50    5:32.56  
       37.79  1:21.11  2:04.37  2:47.20  3:29.98  4:11.77  4:53.56  5:32.56
  5 Oliver Fox                11 Wasps                5:52.30    5:48.94  
       39.64  1:23.59  2:08.14  2:52.68  3:37.31  4:23.52  5:08.15  5:48.94
  6 Sebastian Imber           11 Wasps                5:52.20    6:19.44  
       42.45  1:31.24  2:19.94  3:08.94  3:57.33  4:46.71  5:35.69  6:19.44
  7 Josh Davies               11 Titans               5:58.26    6:21.30  
       40.94  1:29.29  2:19.10  3:07.32  3:55.71  4:44.99  5:33.16  6:21.30
  8 Tom Vernon                11 Titans               5:58.28    6:56.89  
       44.98  1:38.43  2:33.33  3:25.06  4:18.90  5:12.70  6:06.61  6:56.89
 
Event 33  Boys 12 Year Olds 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hector Pardoe             12 Titans               4:29.20    4:26.99    3  
       30.63  1:03.98  1:37.93  2:12.20  2:46.43  3:20.37  3:54.04  4:26.99
  2 Adam Metcalf              12 Titans               4:43.26    4:36.48    2  
       31.10  1:06.50  1:42.57  2:18.36  2:53.91  3:29.20  4:04.14  4:36.48
  3 Daniel Johnson            12 Wrekin               4:52.74    4:46.55    1  
       33.91  1:10.04  1:46.65  2:23.41  2:59.72  3:35.97  4:11.94  4:46.55
  4 Joseph Care               12 Wrekin               5:16.36    5:01.43  
       35.19  1:13.71  1:52.61  2:31.28  3:09.20  3:47.70  4:25.27  5:01.43
  5 Kieran Morris             12 Oswestry             5:20.19    5:16.86  
       33.84  1:13.26  1:53.45  2:32.95  3:13.50  3:55.04  4:36.62  5:16.86
  6 Connor Roberts            12 Northgate            5:27.54    5:25.42  
       37.23  1:17.70  1:59.06  2:41.21  3:22.98  4:04.74  4:46.04  5:25.42
  7 Ben Northall              12 Titans               5:39.04    5:47.70  
       35.76  1:17.86  2:01.71  2:46.77  3:32.03  4:18.31  5:05.16  5:47.70
 
Event 33  Boys 13 Year Olds 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Joseph Small              13 Titans               4:35.93    4:31.76    3  
       30.92  1:04.99  1:39.85  2:14.58  2:49.01  3:23.92  3:58.88  4:31.76
  2 Harry Bamforth            13 Titans               4:30.92    4:32.75    2  
       31.28  1:05.37  1:39.88  2:14.59  2:49.36  3:23.88  3:58.69  4:32.75
  3 Micheal Doyle             13 Shrewsbury           4:43.60    4:36.26    1  
       31.45  1:06.24  1:41.79  2:17.76  2:53.68  3:28.85  4:04.44  4:36.26
  4 Jack Manning              13 Wrekin               4:45.98    4:41.74  
       32.28  1:07.21  1:43.43  2:20.38  2:56.82  3:33.76  4:10.09  4:41.74
  5 Samuel Neeld              13 Wrekin               4:53.90    4:44.26  
       32.81           1:45.36  2:22.47  2:58.50  3:34.70  4:10.64  4:44.26
  6 Tom Haden                 13 Northgate            4:56.46    4:48.79  
       33.76  1:10.09  1:46.51  2:23.32  2:59.92  3:36.80  4:13.08  4:48.79
  7 Ben Speck                 13 Oswestry             5:05.04    4:58.06  
       34.06  1:10.98  1:48.44  2:26.88  3:05.06  3:43.48  4:21.47  4:58.06
  8 Lloyd Davies              13 Shrewsbury           5:19.50    5:29.36  
       37.79  1:19.74  2:01.75  2:43.68  3:26.54  4:08.73  4:50.62  5:29.36
  9 Tom Piggott               13 Shrewsbury           6:00.00    5:45.02  
       37.34  1:20.72  2:04.39  2:48.51  3:33.25  4:16.66  5:00.82  5:45.02
 
Event 33  Boys 14 Year Olds 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jacob Blakemore           14 Wrekin               4:19.06    4:15.62    3  
       28.93  1:00.63  1:32.82  2:05.30  2:38.04  3:11.05  3:44.05  4:15.62
  2 Aron Preece               14 Shrewsbury           4:43.51    4:39.99    2  
       31.69  1:06.72  1:42.99  2:19.06  3:31.04  4:06.74  4:39.99         
  3 Joel Roura                14 Wellington           4:50.22    4:43.06    1  
       32.48  1:07.41  1:43.07  2:19.22  2:55.78  3:32.43  4:09.31  4:43.06
  4 Tom Rowley                14 Shrewsbury           4:58.90    4:54.45  
       33.28  1:09.99  1:47.27  2:24.71  3:01.78  3:39.66  4:17.35  4:54.45
 
Event 33  Boys 15 Year Olds 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jacob Jackson             15 Titans               4:23.30    4:16.07    3  
       29.39  1:00.85  1:32.89  2:05.53  2:38.31  3:11.31  3:44.35  4:16.07
  2 James Bramhill            15 Wrekin               4:26.68    4:23.33    2  
       30.23  1:03.32  1:37.22  2:11.11  2:44.79  3:18.32  3:51.64  4:23.33
  3 Billy Hunt                15 Oswestry             4:32.29    4:36.73    1  
       30.58  1:04.60  1:39.82  2:15.01  2:50.23  3:25.85  4:01.60  4:36.73
  4 William Carter            15 Shrewsbury           4:42.37    4:39.45  
       31.72  1:05.92  1:41.01  2:17.34  2:53.03  3:28.93  4:05.36  4:39.45
  5 Tom Lloyd                 15 Titans               4:35.28    4:42.87  
       30.14  1:04.44  1:39.95  2:16.26  2:52.81  3:29.98  4:06.92  4:42.87
  6 Thomas Holland            15 Titans               4:49.27    4:47.60  
       31.99  1:07.66  1:44.12  2:21.42  2:58.54  3:36.12  4:12.77  4:47.60
 
Event 33  Boys 16 Year Olds 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hayden Griffiths          16 Titans               4:09.48    4:13.46    3  
       28.46    59.13  1:30.63  2:02.78  2:35.45  3:08.09  3:41.04  4:13.46
  2 Alfie Pardoe              16 Titans               4:18.89    4:15.71    2  
       29.86  1:02.16  1:33.99  2:06.40  2:38.87  3:11.74  3:44.23  4:15.71
  3 Will Slawson              16 Shrewsbury           4:27.30    4:17.10    1  
       30.63  1:03.64  1:37.43  2:10.21  2:42.53  3:15.79  3:45.85  4:17.10
  4 Jordan Stamp              16 Court                4:25.40    4:27.79  
       30.55  1:03.96  1:37.74  2:11.81  2:45.73  3:20.29  3:54.59  4:27.79
  5 Jack Sanders              16 Wrekin               4:29.93    4:29.57  
       30.56  1:04.41  1:38.87  2:13.34  2:47.45  3:21.84  3:56.33  4:29.57
 
Event 33  Boys 17 & Over 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Callum Nortje             17 Titans               4:04.73    4:05.42    3  
       27.50    57.75  1:28.30  1:59.25  2:30.24  3:01.49  3:33.15  4:05.42
  2 Daniel Jones              17 Oswestry             4:10.56    4:09.85    2  
       27.70    57.95  1:28.79  1:59.86  2:31.40  3:03.91  3:36.97  4:09.85
  3 Tom Horswood              17 Shrewsbury           4:21.72    4:27.65    1  
       30.49  1:02.52  1:35.61  2:10.18  2:44.10  3:19.69  3:54.80  4:27.65
  4 Elliot Hughes             17 Titans               4:16.89    4:29.12  
       27.37    57.57  1:28.75  1:59.87  2:40.46           3:53.86  4:29.12
  5 Max Dalziel               17 Shrewsbury           4:39.37    4:32.44  
       30.62  1:04.98  1:40.35  2:15.66  2:50.56  3:25.36  4:00.07  4:32.44
  6 Tal Davies                17 Oswestry             4:29.27    4:34.21  
       31.41  1:04.73  1:39.52  2:12.59  2:47.31  3:22.45  3:56.75  4:34.21
 
Event 34  Girls 9 Year Olds 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Megan Courtman             9 Northgate            6:21.08    6:12.30    3  
       40.75  1:27.09  2:14.80  3:03.14  3:50.91  4:39.27  5:28.13  6:12.30
  2 Eloise Bowyer              9 Titans               7:17.05    7:48.85    2  
       50.68  1:51.71  2:52.05  3:53.03  4:53.37  5:53.86  6:50.40  7:48.85
 
Event 34  Girls 10 Year Olds 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eve Leleux                10 Wrekin               5:43.20    5:30.42    3  
       37.93  1:21.12  2:04.41  2:46.13  3:27.66  4:09.45  4:50.74  5:30.42
  2 Esme Hughes               10 Titans               5:30.10    5:35.09    2  
       36.39  1:18.49  2:01.79  2:44.60  3:28.03  4:10.84  4:54.06  5:35.09
  3 Abbie Nolan               10 Northgate            6:21.03    5:57.89    1  
       38.73  1:23.01  2:08.70  2:55.12  3:42.03  4:28.04  5:14.19  5:57.89
  4 Hannah Knowles            10 Wrekin               6:27.80    6:17.08  
       42.34  1:29.73  2:18.37  3:06.66  3:54.10  4:41.64  5:29.51  6:17.08
  5 Natasha Dalziel           10 Shrewsbury           6:28.75    7:04.73  
       47.19  1:43.54  2:40.66  3:38.81  4:30.66  5:25.58  6:21.43  7:04.73
 
Event 34  Girls 11 Year Olds 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lucy Armitage             11 Shrewsbury           4:59.39    4:54.61    3  
       33.53  1:09.76  1:47.08  2:25.10  3:03.16  3:41.54  4:19.51  4:54.61
  2 Jade Hamilton             11 Titans               5:06.85    5:01.33    2  
       34.13  1:11.51  1:49.59  2:28.43  3:06.51  3:45.18  4:24.41  5:01.33
  3 Phoebe Townsend           11 Titans               5:15.29    5:11.33    1  
       35.56  1:15.22  1:55.36  2:34.70  3:14.42  3:54.10  4:33.37  5:11.33
  4 Elle Humphries            11 Northgate            5:18.12    5:13.56  
       35.73  1:14.52  1:54.04  2:33.82  3:14.28  3:54.86  4:34.74  5:13.56
  5 Ella Townson              11 Wrekin               5:28.44    5:16.88  
       36.53  1:16.14  1:56.49  2:36.82  3:17.15  3:57.68  4:38.61  5:16.88
  6 Abi Parker                11 Titans               5:43.40    5:17.64  
       36.03  1:16.00  1:56.21  2:36.77  3:17.71  3:58.81  4:39.41  5:17.64
  7 Gemma Hughes              11 Shrewsbury           5:27.79    5:22.47  
       36.60  1:16.72  1:57.09  2:37.18  3:18.17  3:59.72  4:41.30  5:22.47
  8 Maddie Nicholson          11 Wasps                5:58.20    5:30.29  
       35.95  1:15.98  1:58.32  2:40.50  3:23.54  4:06.66  4:49.98  5:30.29
  9 Sophia Motala-Evans       11 Shrewsbury           5:57.38    5:38.45  
       37.51  1:20.36  2:04.26  2:47.83  3:31.62  4:16.05  4:58.47  5:38.45
 10 Hannah Moseley            11 Court                5:42.09    5:38.90  
       37.62  1:19.60  2:02.37  2:45.40  3:29.95  4:12.93  4:56.51  5:38.90
 11 Jessica Michie            11 Oswestry             5:56.89    6:25.81  
       39.74  1:27.98  2:16.11  3:06.10  3:57.52  4:48.12  5:38.74  6:25.81
 12 Hannah Shakeshaft         11 Titans               5:58.28    7:00.78  
       45.61  1:38.04  2:32.76  3:26.36  4:22.54  5:18.19  6:11.09  7:00.78
 
Event 34  Girls 12 Year Olds 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ellinor Southward         12 Titans               4:43.50    4:40.00    3  
       31.58  1:06.18  1:41.76  2:17.91  2:53.14  3:28.54  4:04.46  4:40.00
  2 Rosie Holland             12 Titans               4:44.95    4:40.92    2  
       32.15  1:07.12  1:42.99  2:19.13  2:54.48  3:30.34  4:05.79  4:40.92
  3 Zara Leleux               12 Wrekin               4:57.45    4:48.33    1  
       32.56  1:08.62  1:45.63  2:22.68  2:59.81  3:36.59  4:13.08  4:48.33
  4 Charlotte Williams        12 Titans               4:51.29    4:55.14  
       33.30  1:10.94  1:49.53  2:28.18  3:05.42  3:43.35  4:20.38  4:55.14
  5 Ella Thatcher-Plant       12 Wrekin               4:59.15    4:59.99  
       33.95  1:11.77  1:50.15  2:28.50  3:06.43  3:44.81  4:23.09  4:59.99
  6 Elizabeth Hedges          12 Shrewsbury           5:19.24    5:04.29  
       34.49  1:12.96  1:52.04  2:31.57  3:10.46  3:49.77  4:27.75  5:04.29
  7 Tess Sanders              12 Wrekin               5:19.39    5:10.47  
       34.51  1:12.98  1:52.19  2:32.05  3:11.92  3:51.73  4:31.77  5:10.47
  8 Olivia Griffiths          12 Wellington           5:26.24    5:16.38  
       35.74  1:14.86  1:56.02  2:37.17  3:17.99  3:58.72  4:38.82  5:16.38
  9 Sarala Chaterjee          12 Titans               5:28.36    5:18.55  
       36.85  1:17.59  1:57.88  2:38.36  3:17.77  3:58.15  4:38.75  5:18.55
 10 Chloe Cowie               12 Wrekin               5:26.52    5:32.46  
       37.65  1:18.69  2:00.96  2:44.02  3:26.69  4:10.09  4:52.72  5:32.46
 11 Claudia Savage            12 Oswestry             5:35.37    5:37.67  
       37.37  1:19.11  2:02.13  2:45.31  3:29.14  4:12.97  4:55.31  5:37.67
 
Event 34  Girls 13 Year Olds 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holly Townson             13 Wrekin               4:45.04    4:39.25    3  
       32.13  1:07.39  1:43.09  2:19.02  2:54.84  3:31.12  4:06.78  4:39.25
  2 Cameron Minifie           13 Northgate            4:52.42    4:44.56    2  
       31.85  1:07.03  1:43.02  2:19.57  2:56.04  3:32.89  4:09.61  4:44.56
  3 Ellie Russell             13 Shrewsbury           5:01.60    5:08.39    1  
       33.82  1:11.71  1:50.84  2:30.19  3:10.35  3:50.04  4:29.73  5:08.39
  4 Melissa Pugh              13 Shrewsbury           5:21.05    5:25.44  
       35.09  1:15.46  1:57.31  2:38.83  3:21.13  4:02.98  4:45.12  5:25.44
 
Event 34  Girls 14 Year Olds 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Murrin Dalrymple          14 Titans               4:26.60    4:23.76    3  
       31.85  1:05.73  1:39.52  2:12.21  2:44.90  3:18.20  3:51.59  4:23.76
  2 Tazmin Pugh               14 Titans               4:24.69    4:24.29    2  
       31.92  1:05.94  1:40.03  2:14.39  2:47.09  3:19.51  3:52.52  4:24.29
  3 Hannah Knight             14 Titans               4:34.10    4:36.76    1  
       31.01  1:04.89  1:39.80  2:15.29  2:50.73  3:26.28  4:02.12  4:36.76
  4 Connie Sanders            14 Wrekin               4:42.96    4:43.70  
       32.96  1:08.76  1:44.85  2:21.07  2:56.92  3:33.08  4:09.34  4:43.70
  5 Eleanor Sykes             14 Shrewsbury           5:01.03    4:56.07  
       31.98  1:08.22  1:46.23  2:25.09  3:03.67  3:42.22  4:20.46  4:56.07
  6 Sunetra Chaterjee         14 Titans               5:04.13    4:57.83  
       33.47  1:10.47  1:48.66  2:27.06  3:04.85  3:42.89  4:20.75  4:57.83
  7 Jennie Ballinger          14 Northgate            5:09.64    5:00.61  
       33.26  1:10.61  1:49.39  2:28.32  3:07.10  3:45.45  4:24.37  5:00.61
  8 Ffion Gilbert             14 Ludlow               4:50.01    5:00.92  
       33.20  1:10.46  1:48.34  2:26.48  3:05.07  3:43.74  4:23.22  5:00.92
  9 Eden Moseley              14 Titans               5:08.92    5:13.91  
       35.85  1:14.99  1:55.80  2:36.13  3:15.41  3:55.44  4:35.26  5:13.91
 
Event 34  Girls 15 Year Olds 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Olivia Gardner            15 Titans               4:23.90    4:22.15    3  
       31.72  1:05.68  1:38.52  2:11.78  2:44.40  3:17.11  3:49.71  4:22.15
  2 Chloe Golding             15 Titans               4:36.90    4:29.99    2  
       31.34  1:05.90  1:40.56  2:15.34  2:49.54  3:23.65  3:57.35  4:29.99
  3 Lucy Fairbanks            15 Shrewsbury           4:47.07    4:44.39    1  
       32.35  1:07.78  1:43.72  2:19.89  2:56.44  3:32.33  4:08.74  4:44.39
  4 Chantelle Ridgway         15 Titans               4:40.01    4:45.52  
       31.95  1:06.88  1:42.70  2:19.39  2:56.22  3:33.26  4:10.04  4:45.52
  5 Jodie Beddow              15 Shrewsbury           5:02.29    4:59.63  
       33.30  1:09.38  1:46.74  2:24.61  3:03.31  3:42.10  4:21.86  4:59.63
  6 Cerys Furlong             15 Northgate            5:01.39    5:03.72  
       33.77  1:11.31  1:49.78  2:28.66  3:07.51  3:46.66  4:26.25  5:03.72
  7 Ffion Butler              15 Shrewsbury           5:41.99    5:37.70  
       38.06  1:20.07  2:02.45  2:45.62  3:28.70  4:12.29  4:55.94  5:37.70
 
Event 34  Girls 16 Year Olds 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alex Harris               16 Wrekin               4:42.94    4:37.94    3  
       31.93  1:06.24  1:41.21  2:16.39  2:51.72  3:27.43  4:03.12  4:37.94
  2 Issy Lester               16 Shrewsbury           4:35.61    4:38.49    2  
       31.89  1:06.29  1:40.99  2:16.34  2:52.07  3:28.07  4:04.13  4:38.49
  3 Anouska Gwilliam          16 Titans               4:39.50    4:44.28    1  
       31.39  1:05.81  1:41.43  2:17.38  2:54.19  3:31.40  4:08.36  4:44.28
 
Event 34  Girls 17 & Over 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Llawen Rossell-Smith      17 Titans               4:47.57    4:44.99    3  
       33.11  1:08.95  1:45.49  2:22.23  2:58.34  3:34.31  4:09.72  4:44.99
  2 Claire Beddow             17 Shrewsbury           4:45.60    4:51.14    2  
       31.91  1:07.26  1:43.43  2:20.51  2:58.07  3:35.59  4:13.63  4:51.14