Licensed to Shropshire Co. ASA Champ Meet             HY-TEK's MEET MANAGER 3.0
               County Age Groups 2013 - 16/02/2013 to 24/02/2013               
                            County Age Groups 2013                             
                                    Results                                    
 
Event 17  Boys 9 & Over 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Daniel Jones              16 Oswestry                         59.78  
  2 Stanley Hau               18 Shrewsbury                     1:00.02  
  3 Callum Nortje             16 Titans                         1:02.60  
  4 William Slawson           15 Shrewsbury                     1:03.58  
  5 Hayden Griffiths          15 Titans                         1:03.62  
  6 Dan Scriven               19 Mdsc                           1:04.57  
  7 Sam Holland               16 Titans                         1:05.99  
  8 Jamie Beebee              18 Wellington                     1:06.63  
  9 Elliot Hughes             16 Titans                         1:06.97  
 10 Jacob Jackson             14 Titans                         1:07.08  
 11 Tali Davies               16 Oswestry                       1:07.15  
 12 Walter Meredith           17 Ludlow                         1:07.49  
 13 Aaran Darley              15 Northgate                      1:07.92  
 14 Alfie Pardoe              15 Titans                         1:08.45  
 15 Sam Evans                 17 Wasps                          1:09.93  
 16 Jacob Blakemore           13 Wrekin College                 1:10.01  
 17 Matthew Griffiths         14 Northgate                      1:10.65  
 18 James Bramhill            14 Wrekin College                 1:11.76  
 19 Luke Parker               13 Titans                         1:13.30  
 20 Tyler Mclean              12 Titans                         1:14.27  
 21 Hector Pardoe             11 Titans                         1:14.46  
 22 Billy Hunt                14 Oswestry                       1:14.72  
 
Event 18  Girls 9 & Over 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Maddy Tracy               17 Wrekin College                 1:09.03  
  2 Chloe Golding             14 Titans                         1:09.78  
  3 Georgia Huddleston        14 Wrekin College                 1:11.03  
  4 Issy Lester               15 Shrewsbury                     1:11.09  
  5 Chrissie Jones            15 Northgate                      1:11.98  
  6 Llawen Rossell-Smith      16 Titans                         1:12.11  
  7 Olivia Gardner            14 Titans                         1:12.39  
  8 Murrin Dalrymple          13 Titans                         1:12.55  
  9 Chantelle Ridgway         14 Titans                         1:13.24  
 10 Harriet Rothwell          14 Titans                         1:13.34  
 11 Ellinor Southward         11 Titans                         1:14.18  
 12 Alexandra Harris          15 Wrekin College                 1:14.23  
 13 Connie Sanders            13 Wrekin College                 1:14.25  
 14 Ellie Hatton              13 Wrekin College                 1:15.47  
 15 Holly Townson             12 Wrekin College                 1:15.63  
 16 Isla Meredith             15 Ludlow                         1:16.28  
 17 Shannon Hartley-Cain      17 Wrekin College                 1:16.92  
 18 Lauren Griffiths          12 Oswestry                       1:18.07  
 19 Naomi Chapman             13 Oswestry                       1:21.73  
 
Event 19  Boys 9 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ben Holland                9 Titans                         2:48.24  
  2 Harry Sanders              9 Northgate                      3:05.69  
  3 Oliver Smith               9 Northgate                      3:09.04  
  4 Joe Burns                  9 Wellington                     3:14.99  
  5 Omar Eldegwy               9 Titans                         3:20.11  
  6 Harvey Davies              9 Northgate                      3:24.02  
  7 William Green              9 Ludlow                         3:33.67  
 
Event 19  Boys 10 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kareem Eldegwy            10 Titans                         2:43.30  
  2 Dante Des Rosier          10 Wrekin College                 2:51.01  
  3 Kazuki Oi                 10 Wrekin College                 2:51.28  
  4 Woody Goodall             10 Shrewsbury                     2:51.65  
  5 Mitchell Hunt             10 Oswestry                       2:53.46  
  6 Daniel Bowen              10 Northgate                      2:54.99  
  7 Jack Cole                 10 Northgate                      2:57.70  
  8 Oliver Fox                10 Wasps                          2:58.60  
  9 Joe Rowley                10 Shrewsbury                     3:03.48  
 10 Zac Plant                 10 Shrewsbury                     3:04.65  
 
Event 19  Boys 11 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hector Pardoe             11 Titans                         2:14.49  
  2 Daniel Johnson            11 Wrekin College                 2:26.98  
  3 Joseph Care               11 Wrekin College                 2:33.97  
  4 Matthew Robinshaw         11 Wrekin College                 2:44.20  
  5 Charlie Morris            11 Northgate                      2:48.71  
  6 William Bernasconi        11 Northgate                      2:49.45  
  7 Ross Davies               11 Court                          2:54.04  
 
Event 19  Boys 12 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Joseph Small              12 Titans                         2:20.13  
  2 Tyler Mclean              12 Titans                         2:20.93  
  3 Jon Mills                 12 Wrekin College                 2:21.83  
  3 Michael Doyle             12 Titans                         2:21.83  
  5 Jack Darley               12 Northgate                      2:23.02  
  6 Ben Speck                 12 Oswestry                       2:25.85  
  7 Lloyd Salisbury-Davies    12 Shrewsbury                     2:30.12  
  8 Tom Haden                 12 Northgate                      2:30.29  
  9 Jack Manning              12 Court                          2:32.23  
 10 Sam Neeld                 12 Newport                        2:33.23  
 11 Callum Rawlings           12 Oswestry                       2:36.58  
 
Event 19  Boys 13 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jacob Blakemore           13 Wrekin College                 2:07.46  
  2 Luke Parker               13 Titans                         2:11.43  
  3 Joel Roura                13 Wellington                     2:21.74  
  4 Tom Rowley                13 Shrewsbury                     2:22.40  
  5 Charles Rimmer            13 Shrewsbury                     2:23.79  
  6 Aron Preece               13 Shrewsbury                     2:24.42  
  7 Henry McNab               13 Ludlow                         2:25.72  
 
Event 19  Boys 14 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jacob Jackson             14 Titans                         2:04.11  
  2 James Bramhill            14 Wrekin College                 2:10.17  
  3 Matthew Griffiths         14 Northgate                      2:11.96  
  4 Billy Hunt                14 Oswestry                       2:14.90  
  5 William Carter            14 Shrewsbury                     2:20.08  
  6 Ed Saxon                  14 Shrewsbury                     2:21.39  
 
Event 19  Boys 15 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hayden Griffiths          15 Titans                         2:01.01  
  2 William Slawson           15 Shrewsbury                     2:03.21  
  3 Aaran Darley              15 Northgate                      2:06.31  
  4 Alfie Pardoe              15 Titans                         2:08.78  
  5 Jordan Stamp              15 Court                          2:08.86  
  6 Hayden Beebee             15 Wellington                     2:13.82  
 
Event 19  Boys 16 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Daniel Jones              16 Oswestry                       1:56.88  
  2 Callum Nortje             16 Titans                         2:00.71  
  3 Robbie Ross               16 Northgate                      2:01.56  
  4 Tom Horswood              16 Shrewsbury                     2:05.94  
  5 Elliot Hughes             16 Titans                         2:05.98  
  6 Macauley Carline          16 Titans                         2:06.03  
  7 Sam Holland               16 Titans                         2:08.38  
  8 Maxwell Dalziel           16 Shrewsbury                     2:10.74  
  9 Jimmy Kershaw             16 Titans                         2:11.75  
 10 Tali Davies               16 Oswestry                       2:19.98  
 
Event 19  Boys 17 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Oliver Freeman            20 Wrekin College                 2:00.88  
  2 Steffan Williams          21 Oswestry                       2:04.40  
  3 Walter Meredith           17 Ludlow                         2:10.08  
  4 Jamie Beebee              18 Wellington                     2:10.56  
  5 Michael Evans             18 Wellington                     2:15.40  
  6 Sam Evans                 17 Wasps                          2:17.22  
 
Event 20  Girls 9 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gabrielle Melbourne-Smit   9 Titans                         3:25.53  
  2 Abbie Nolan                9 Northgate                      3:49.74  
  3 Mei Kawano                 9 Wrekin College                 3:58.21  
  4 Matilda Dugdale            9 Northgate                      4:10.37  
  5 Layla Barnett              9 Northgate                      4:16.15  
  6 Eve Leleux                 9 Wellington                     4:17.08  
  7 Esme Hughes                9 Titans                         4:30.00  
 
Event 20  Girls 10 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lucy Armitage             10 Shrewsbury                     3:15.44  
  2 Elle Humphries            10 Northgate                      3:30.60  
  3 Louise Edmunds            10 Northgate                      3:33.29  
  4 Philippa Greenwood        10 Wasps                          3:34.95  
  5 Hannah Moseley            10 Court                          3:36.53  
  6 Jessica Griffiths         10 Northgate                      3:38.90  
  7 Abigail Parker            10 Titans                         3:39.03  
  8 Maddie Nicholson          10 Wasps                          3:44.61  
  9 Jade Phillips             10 Wasps                          3:47.00  
 10 Abi Whitehead             10 Northgate                      3:52.93  
 11 Sophia Motola-Evans       10 Shrewsbury                     3:53.18  
 12 Katie Evans               10 Oswestry                       3:57.54  
 13 Ella Townson              10 Wrekin College                 3:58.40  
 14 Amber Gibb                10 Northgate                      3:58.68  
 15 Molly Leach               10 Northgate                      4:12.79  
 
Event 20  Girls 11 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ellinor Southward         11 Titans                         3:08.85  
  2 Kate Haworth              11 Titans                         3:14.98  
  3 Susan Rogers-Coltman      11 Wrekin College                 3:16.94  
  4 Rosie Holland             11 Titans                         3:24.65  
  5 Ella Thatcher-Plant       11 Wrekin College                 3:28.41  
  6 Tess Sanders              11 Wrekin College                 3:28.89  
  7 Emily Bramhill            11 Wrekin College                 3:30.28  
  8 Lowri Morris              11 Mdsc                           3:37.12  
  9 Lucy Kennedy              11 Newport                        3:38.58  
 10 Sarala Chatterjee         11 Titans                         3:39.50  
 11 Olivia Griffiths          11 Wellington                     3:42.91  
 12 Claudia Savage            11 Oswestry                       3:47.10  
 
Event 20  Girls 12 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ellie Hutchings           12 Titans                         2:51.05  
  2 Cameron Minifie           12 Northgate                      3:06.74  
  3 Holly Townson             12 Wrekin College                 3:11.25  
  4 Lauren Griffiths          12 Oswestry                       3:13.62  
  5 Sian Preston-McLeod       12 Wellington                     3:16.47  
  6 Orla McCormack            12 Shrewsbury                     3:19.23  
  7 Jenna Edmunds             12 Northgate                      3:23.40  
  8 Meghan Hopkins            12 Wellington                     3:30.52  
  9 Aisling Sweeney           12 Newport                        3:32.83  
 10 Luca Sucret-Fullerlove    12 Northgate                      3:34.47  
 -- Ellie Russell             12 Titans                              DQ  
      4.4 Start before starting signal
 
Event 20  Girls 13 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jennifer Ballinger        13 Northgate                      2:56.44  
  2 Ellie Sykes               13 Shrewsbury                     2:56.54  
  3 Connie Sanders            13 Wrekin College                 2:59.86  
  4 Ellie Hatton              13 Wrekin College                 3:01.25  
  5 Rebecca Woolley           13 Wrekin College                 3:03.68  
  6 Murrin Dalrymple          13 Titans                         3:05.47  
  7 Holly Himsworth           13 Wasps                          3:08.04  
  8 Eden Moseley              13 Titans                         3:10.10  
  9 Naomi Chapman             13 Oswestry                       3:12.19  
 10 Molly Jackman             13 Newport                        3:16.83  
 11 Megan Potts               13 Shrewsbury                     3:17.52  
 12 Sunetra Chaterjee         13 Titans                         3:23.71  
 13 Sophie Coombs             13 Northgate                      3:27.55  
 
Event 20  Girls 14 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Georgia Huddleston        14 Wrekin College                 2:42.90  
  2 Chloe Golding             14 Titans                         2:54.80  
  3 Olivia Gardner            14 Titans                         2:56.58  
  4 Chantelle Ridgway         14 Titans                         3:00.25  
  5 Harriet Rothwell          14 Titans                         3:03.80  
  6 Caitlin White             14 Wellington                     3:17.20  
 
Event 20  Girls 15 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Becky Hawthorn            15 Northgate                      2:51.10  
  2 Chrissie Jones            15 Northgate                      2:52.98  
  3 Emma Scriven              15 Mdsc                           3:12.26  
 -- Amelia Penn               15 Wasps                               DQ  
      7.6 Did not touch at turn or finish with both hands, or touch not simultaneous
 
Event 20  Girls 16 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Llawen Rossell-Smith      16 Titans                         2:39.02  
  2 Kate Grindley             16 Shrewsbury                     3:01.33  
 
Event 21  Boys 10-11 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hector Pardoe             11 Titans                         1:12.76  
  2 Daniel Johnson            11 Wrekin College                 1:22.29  
  3 Joseph Care               11 Wrekin College                 1:24.00  
  4 William Bernasconi        11 Northgate                      1:26.48  
  5 Daniel Bowen              10 Northgate                      1:27.07  
  6 Matthew Robinshaw         11 Wrekin College                 1:27.76  
  7 Kareem Eldegwy            10 Titans                         1:28.24  
  7 Andrew Sweetnam           11 Wasps                          1:28.24  
  9 Woody Goodall             10 Shrewsbury                     1:29.55  
 10 Ross Davies               11 Court                          1:33.41  
 
Event 21  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Joseph Small              12 Titans                         1:11.52  
  2 Jon Mills                 12 Wrekin College                 1:13.32  
  3 Michael Doyle             12 Titans                         1:15.62  
  4 Ben Speck                 12 Oswestry                       1:16.08  
  5 Jack Darley               12 Northgate                      1:17.03  
  6 Tyler Mclean              12 Titans                         1:17.93  
  7 Morgan Jones              12 Oswestry                       1:20.33  
  8 Callum Rawlings           12 Oswestry                       1:20.67  
  9 Lloyd Salisbury-Davies    12 Shrewsbury                     1:22.39  
 10 Tom Haden                 12 Northgate                      1:23.48  
 11 Jack Manning              12 Court                          1:24.22  
 12 Sam Neeld                 12 Newport                        1:26.60  
 13 Ewan Dalziel              12 Shrewsbury                     1:28.82  
 
Event 21  Boys 13 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Luke Parker               13 Titans                         1:07.25  
  2 Jacob Blakemore           13 Wrekin College                 1:10.39  
  3 Tom Rowley                13 Shrewsbury                     1:12.67  
  4 Jack Corston              13 Ludlow                         1:13.57  
  5 Aron Preece               13 Shrewsbury                     1:15.66  
  6 Charles Rimmer            13 Shrewsbury                     1:15.92  
  7 Joel Roura                13 Wellington                     1:19.39  
  8 Robbie Jowett             13 Shrewsbury                     1:20.10  
  9 Chris Cummings            13 Court                          1:20.38  
 
Event 21  Boys 14 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jacob Jackson             14 Titans                         1:03.41  
  2 Ed Saxon                  14 Shrewsbury                     1:11.33  
  3 Billy Hunt                14 Oswestry                       1:12.36  
  4 Matthew Griffiths         14 Northgate                      1:13.19  
  5 William Carter            14 Shrewsbury                     1:13.95  
  6 Tom Turner                14 Shrewsbury                     1:14.22  
  7 James Bramhill            14 Wrekin College                 1:14.87  
  8 Oliver Preece             14 Oakengates                     1:16.82  
 
Event 21  Boys 15 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hayden Griffiths          15 Titans                         1:01.54  
  2 Aaran Darley              15 Northgate                      1:03.03  
  3 William Slawson           15 Shrewsbury                     1:05.38  
  4 Alfie Pardoe              15 Titans                         1:07.81  
  5 Harry Edwards             15 Oswestry                       1:10.67  
  6 Joshua Stork              15 Newport                        1:14.96  
 
Event 21  Boys 16 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Daniel Jones              16 Oswestry                         59.97  
  2 Macauley Carline          16 Titans                         1:04.33  
  3 Tali Davies               16 Oswestry                       1:04.95  
  4 Tom Horswood              16 Shrewsbury                     1:05.60  
  5 Maxwell Dalziel           16 Shrewsbury                     1:07.26  
  6 Sam Holland               16 Titans                         1:11.69  
  7 Jimmy Kershaw             16 Titans                         1:12.20  
 -- Callum Nortje             16 Titans                              DQ  
      6.3 Totally submerged, (except for first 15m following the start or turn or at the finish
 
Event 21  Boys 17 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Oliver Freeman            20 Wrekin College                 1:03.58  
  2 Jamie Beebee              18 Wellington                     1:07.67  
  3 Michael Evans             18 Wellington                     1:08.77  
  4 Sam Evans                 17 Wasps                          1:09.95  
 
Event 22  Girls 10-11 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ellinor Southward         11 Titans                         1:15.31  
  2 Lucy Armitage             10 Shrewsbury                     1:20.74  
  3 Kate Haworth              11 Titans                         1:21.36  
  4 Ella Thatcher-Plant       11 Wrekin College                 1:21.76  
  5 Susan Rogers-Coltman      11 Wrekin College                 1:25.73  
  6 Rosie Holland             11 Titans                         1:25.94  
  7 Zara Leleux               11 Wellington                     1:27.93  
  8 Tess Sanders              11 Wrekin College                 1:29.36  
  9 Sarala Chatterjee         11 Titans                         1:30.75  
 10 Claudia Savage            11 Oswestry                       1:39.07  
 11 Charlotte Harrower        11 Oswestry                       1:41.52  
 
Event 22  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lauren Griffiths          12 Oswestry                       1:14.51  
  2 Ellie Hutchings           12 Titans                         1:15.15  
  3 Cameron Minifie           12 Northgate                      1:15.89  
  4 Holly Townson             12 Wrekin College                 1:17.28  
  5 Meghan Hopkins            12 Wellington                     1:23.92  
  6 Ellie Russell             12 Titans                         1:28.70  
  7 Grace Shorrock            12 Shrewsbury                     1:28.78  
 
Event 22  Girls 13 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Connie Sanders            13 Wrekin College                 1:15.32  
  2 Murrin Dalrymple          13 Titans                         1:18.13  
  3 Ellie Hatton              13 Wrekin College                 1:18.44  
  4 Rebecca Woolley           13 Wrekin College                 1:20.86  
  5 Ellie Sykes               13 Shrewsbury                     1:22.70  
  6 Jennifer Ballinger        13 Northgate                      1:27.32  
  7 Eden Moseley              13 Titans                         1:38.81  
 
Event 22  Girls 14 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Chloe Golding             14 Titans                         1:07.04  
  2 Harriet Rothwell          14 Titans                         1:12.72  
  3 Chantelle Ridgway         14 Titans                         1:13.29  
  4 Lauren Holland            14 Wrekin College                 1:14.44  
  5 Cerys Furlong             14 Northgate                      1:16.70  
  6 Olivia Gardner            14 Titans                         1:17.58  
  7 Georgia Huddleston        14 Wrekin College                 1:18.53  
 
Event 22  Girls 15 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Chrissie Jones            15 Northgate                      1:07.05  
  2 Alexandra Harris          15 Wrekin College                 1:07.36  
  3 Issy Lester               15 Shrewsbury                     1:09.35  
  4 Rakshanda Sadavarte       15 Wrekin College                 1:16.21  
  5 Anouska Gwilliam          15 Titans                         1:17.90  
 
Event 22  Girls 16 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Llawen Rossell-Smith      16 Titans                         1:14.76  
 
Event 22  Girls 17 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Maddy Tracy               17 Wrekin College                 1:05.68  
  2 Hannah Dodwell            19 Wrekin College                 1:09.58  
  3 Nia Williams              18 Oswestry                       1:11.45  
  4 Shannon Hartley-Cain      17 Wrekin College                 1:16.38  
 
Event 23  Boys 15 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hayden Griffiths          15 Titans                           28.50  
  2 William Slawson           15 Shrewsbury                       28.84  
  3 Aaran Darley              15 Northgate                        30.04  
  4 Jordan Stamp              15 Court                            30.78  
  5 Harry Edwards             15 Oswestry                         31.12  
  6 Alfie Pardoe              15 Titans                           31.25  
  7 Liam Roberts              15 Wasps                            31.46  
  8 Oliver Hughes             15 Oswestry                         31.56  
  9 Toby Cordova              15 Mdsc                             31.75  
 10 Joshua Stork              15 Newport                          32.89  
 
Event 23  Boys 16 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Daniel Jones              16 Oswestry                         26.15  
  2 Callum Nortje             16 Titans                           27.10  
  3 Elliot Hughes             16 Titans                           28.72  
  4 Sam Holland               16 Titans                           29.78  
  5 Macauley Carline          16 Titans                           30.11  
  6 Maxwell Dalziel           16 Shrewsbury                       30.63  
  7 Jimmy Kershaw             16 Titans                           32.66  
 
Event 23  Boys 17 & Over 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Oliver Freeman            20 Wrekin College                   27.76  
  2 Jamie Beebee              18 Wellington                       27.94  
  3 Sam Evans                 17 Wasps                            29.42  
  4 Christopher Staples       29 Wellington                       29.74  
  5 Walter Meredith           17 Ludlow                           30.73  
 
Event 24  Girls 15 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Amelia Penn               15 Wasps                            37.66  
  2 Emma Scriven              15 Mdsc                             37.68  
  3 Becky Hawthorn            15 Northgate                        38.30  
  4 Chrissie Jones            15 Northgate                        38.49  
  5 Isla Meredith             15 Ludlow                           40.52  
 
Event 24  Girls 16 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Llawen Rossell-Smith      16 Titans                           36.32  
  2 Kate Grindley             16 Shrewsbury                       38.70  
 
Event 24  Girls 17 & Over 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Grace McCartney           17 Shrewsbury                       39.00  
 
Event 25  Boys 9 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ben Holland                9 Titans                         3:08.86  
  2 Joe Burns                  9 Wellington                     3:50.59  
 -- Harry Sanders              9 Northgate                           DQ  
      8.2 Arms not brought forward over the water - fly
 -- Omar Eldegwy               9 Titans                              DQ  
      6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) - back
 
Event 25  Boys 10 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kareem Eldegwy            10 Titans                         3:03.74  
  2 Kazuki Oi                 10 Wrekin College                 3:09.45  
  3 Daniel Bowen              10 Northgate                      3:20.82  
  4 Mitchell Hunt             10 Oswestry                       3:22.93  
  5 Woody Goodall             10 Shrewsbury                     3:24.68  
  6 Dante Des Rosier          10 Wrekin College                 3:29.58  
  7 Zac Plant                 10 Shrewsbury                     3:29.97  
  7 Joe Rowley                10 Shrewsbury                     3:29.97  
  9 Oliver Fox                10 Wasps                          3:34.26  
 
Event 25  Boys 11 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hector Pardoe             11 Titans                         2:36.51  
  2 Daniel Johnson            11 Wrekin College                 2:52.94  
  3 Matthew Robinshaw         11 Wrekin College                 3:15.18  
  4 Andrew Sweetnam           11 Wasps                          3:32.88  
 -- Joseph Care               11 Wrekin College                      DQ  
      9.3 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke - IM
 
Event 25  Boys 12 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tyler Mclean              12 Titans                         2:37.97  
  2 Joseph Small              12 Titans                         2:40.19  
  3 Michael Doyle             12 Titans                         2:41.28  
  4 Jon Mills                 12 Wrekin College                 2:45.90  
  5 Ben Speck                 12 Oswestry                       2:47.23  
  6 Sam Neeld                 12 Newport                        2:56.58  
  7 Lloyd Salisbury-Davies    12 Shrewsbury                     2:57.61  
  8 Jack Manning              12 Court                          2:59.72  
  9 Morgan Jones              12 Oswestry                       3:01.96  
 
Event 25  Boys 13 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jacob Blakemore           13 Wrekin College                 2:27.36  
  2 Luke Parker               13 Titans                         2:31.18  
  3 Joel Roura                13 Wellington                     2:41.20  
  4 Tom Rowley                13 Shrewsbury                     2:41.30  
  5 Charles Rimmer            13 Shrewsbury                     2:44.56  
  6 Aron Preece               13 Shrewsbury                     2:47.42  
  7 Henry McNab               13 Ludlow                         2:47.74  
 
Event 25  Boys 14 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jacob Jackson             14 Titans                         2:22.42  
  2 James Bramhill            14 Wrekin College                 2:33.24  
  3 Billy Hunt                14 Oswestry                       2:34.52  
  4 Ed Saxon                  14 Shrewsbury                     2:36.12  
  5 Oliver Preece             14 Oakengates                     2:38.83  
  6 William Carter            14 Shrewsbury                     2:39.88  
 
Event 25  Boys 15 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hayden Griffiths          15 Titans                         2:17.05  
  2 William Slawson           15 Shrewsbury                     2:20.72  
  3 Alfie Pardoe              15 Titans                         2:22.44  
  4 Aaran Darley              15 Northgate                      2:22.79  
 
Event 25  Boys 16 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Daniel Jones              16 Oswestry                       2:11.13  
  2 Callum Nortje             16 Titans                         2:12.33  
  3 Robbie Ross               16 Northgate                      2:19.09  
  4 Tom Horswood              16 Shrewsbury                     2:21.44  
  5 Macauley Carline          16 Titans                         2:22.17  
  6 Elliot Hughes             16 Titans                         2:25.43  
  7 Maxwell Dalziel           16 Shrewsbury                     2:30.10  
  8 Jimmy Kershaw             16 Titans                         2:40.03  
 
Event 25  Boys 17 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Steffan Williams          21 Oswestry                       2:17.11  
  2 Jamie Beebee              18 Wellington                     2:26.45  
 
Event 26  Boys 10-11 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hector Pardoe             11 Titans                        17:48.63  
  2 Daniel Johnson            11 Wrekin College                19:56.10  
 
Event 26  Boys 12 Year Olds 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Michael Doyle             12 Titans                        18:24.17  
  2 Jack Darley               12 Northgate                     18:49.86  
  3 Tyler Mclean              12 Titans                        18:59.84  
  4 Jon Mills                 12 Wrekin College                19:05.91  
  5 Tom Haden                 12 Northgate                     19:52.61  
 
Event 26  Boys 13 Year Olds 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jacob Blakemore           13 Wrekin College                17:11.90  
  2 Luke Parker               13 Titans                        17:17.28  
  3 Aron Preece               13 Shrewsbury                    19:16.61  
 
Event 26  Boys 14 Year Olds 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jacob Jackson             14 Titans                        17:31.68  
  2 James Bramhill            14 Wrekin College                17:51.06  
  3 Billy Hunt                14 Oswestry                      19:13.30  
 
Event 26  Boys 15 Year Olds 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hayden Griffiths          15 Titans                        16:54.97  
  2 Alfie Pardoe              15 Titans                        17:16.82  
  3 Aaran Darley              15 Northgate                     17:22.78  
  4 Jordan Stamp              15 Court                         17:34.58  
  5 Hayden Beebee             15 Wellington                    18:39.43  
  6 Thomas Holland            15 Titans                        19:37.31  
 
Event 26  Boys 16 Year Olds 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Callum Nortje             16 Titans                        16:59.03  
  2 Robbie Ross               16 Northgate                     17:00.18  
  3 Macauley Carline          16 Titans                        17:05.83  
  4 Tom Horswood              16 Shrewsbury                    17:16.60  
  5 Jimmy Kershaw             16 Titans                        18:16.30  
  6 Sam Holland               16 Titans                        18:42.53